Wszystko na temat treningu brzucha

Trening obwodowy uważany jest za jednej z najbardziej uniwersalnych. Poza polskim nazewnictwem bardzo często można spotkać się również z nazwą angielską, czyli full body workout, lub po prostu skrótem FBW. Jest to, najogólniej mówiąc, trening całego ciała podczas jednej sesji treningowej. Trenowane są wszystkie mięśnie, przy czym ogólna zasada jest prosta – zaczynamy od największych grup mięśniowych, przechodząc kolejno do mniejszych.

Full body workout jest bardzo dobrą opcją dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią. Nadaje się również świetnie dla tych osób, które wracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Trenowanie całego ciała przyzwyczaja nasz organizm do wysiłku, zwiększa wydolność, dzięki czemu z czasem jesteśmy lepiej przygotowani do kolejnych etapów – czyli bardziej zaawansowanych sesji treningowych.

Trening obwodowy ma również tę zaletę, że nie jest monotonny. Każda sesja może wyglądać nieco inaczej. Nie ma problemów z dużą ilością jednostajnych serii i powtórzeń. Ciało szybko przyzwyczaja się do wysiłku i nabiera wydolności, dzięki czemu jesteśmy gotowi do kolejnych wyzwań. Przyjęło się uważać, że trening FBW dla początkujących powinien trwać mniej więcej 3 tygodnie, zaś dla średniozaawansowanych 5 tygodni.

Więcej przydatnych informacji na temat full body workout znajdziesz w tym artykule, na stronie fitness-inspiracje.pl.

By: admin