Wszystko na temat treningu brzucha

Poduszki ergonomiczne dla nastolatków

Okres dojrzewania – czas w którym zmieniają się nie tylko poglądy, ale i całe ciało. Szybki wzrost nierzadko prowadzi do wad postawy. Można jednak temu zaradzić, wystarczy działać profilaktycznie. W odpowiedzi na ten problem pojawiły się poduszki ortopedyczne do siedzenia, które warto przybliżyć sobie nieco bardziej.

Poduszki ergonomiczne – jak działają?

Poduszki ergonomiczne są jednym z przykładów poduszek ortopedycznych do siedzenia. Poduszki ergonomiczne wymuszają prawidłową postawę kręgosłupa względem miednicy i ud. Jeśli chodzi o nastolatków to należy zwrócić uwagę także na dużą ilość czasu spędzoną przed komputerem i telewizorem w pozycji siedzącej. Pojawiające się skutki mogą być początkiem schorzeń kręgosłupa, w tym wad postawy. W tym przypadku wspomniane poduszki ergonomiczne, zapobiegają im.

Nie zwalniaj się z WF-u

Coraz więcej nastolatków unika zdrowego ruchu. Skutki mogą być poważne. Oprócz wyżej wspomnianych dolegliwości związanych z kręgosłupem pojawia się problem otyłości. Problemy z nadciśnieniem, chorobami serca, czy cukrzyca – to tylko niektóre dolegliwości do których prowadzi otyłość u nastolatków. Bardzo często rodzice z nieuzasadnionych powodów zwalniają swoje dzieci z zajęć WF-u, co niestety jest błędem. Należy bowiem pamiętać, że sportowa rywalizacja to w ich przypadku nie tylko pomoc w rozwoju fizycznym, ale i np. nauka współpracy w grupie. Nie bez powodu więc co rusz pojawiają się kampanie społeczne, gdzie znani sportowcy z całego świata zachęcają młodzież do tego, by nie rezygnowali z aktywności fizycznej w szkole.

Poduszki ergonomiczne – gdzie można kupić?

Wracając do poduszek ergonomicznych – można je spotkać w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Ponadto w internecie mamy wiele sklepów specjalizujących się w produkcji poduszek ergonomicznych. Poduszki ergonomiczne to trafna inwestycja, dzięki nim poprawiasz nie tylko wydajność, ale i odporność całego organizmu.

 

By: Anna D.