Wszystko na temat treningu brzucha

ACT czyli co to jest Aerobiczny Trening Obwodowy

ACT

ATC to skrót pochodzący od aerobicznego treningu obwodowego. Trening ten może rozpocząć zarówno całkowicie początkująca osoba, jak i tak która po dłuższej przerwie powraca do ćwiczeń. Trening jest idealny dla wszystkich nowicjuszy, ale również dla osób, które wciąż pracują nam masą i kondycją. ACT znakomicie sprawdza się też jako trening regeneracyjny, lub wytrzymałościowy.

Najważniejsze korzyści treningu ACT

Co zapewnia nam trening ACT? Czy faktycznie warto wybrać właśnie tę dyscyplinę sportu? Z całą pewnością tak, ponieważ do największych jego zalet należy:

  • Wzrost masy mięśniowej
  • Zwiększenie siły
  • Poprawa kondycji organizmu i wytrzymałości
  • Mocniejsze mięśnie, stawy i ścięgna

Jak trenować aby ACT zagwarantował nam najlepsze osiągniecia?

ACT przyniesie nam widoczne pozytywne efekty, jeżeli będziemy stosować system przez co najmniej osiem tygodni. Warto trenować trzy razy w tygodniu zaś zakres powtórzeń powinien wahać się w przedziale 12 – 15 razy.

Oczywiście przed przystąpieniem do treningu powinnyśmy zrobić adekwatną rozgrzewkę. Doskonale sprawdzi się pod tym względem rowerek, krótki bieg, czy wiosła. Pamiętajmy również aby pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami robić także przerwy. Najlepiej jeśli będą one trwać około 10 – 15 sekund.

Trening jakim jest Aerobiczny Trening Obwodowy z całą pewnością wykazuje się bardzo dużą skutecznością. Pierwsze efekty widać już po paru tygodniach. Dodatkowo jest to trening stosunkowo łatwy, dlatego mogą skorzystać z niego zarówno sportowcy zawodowi, jak i amatorzy, którzy swą przygodę dopiero rozpoczynają.

By: Aneta R.