Wszystko na temat treningu brzucha

Czy kawa jest zdrowa?

kawa

Kto z nas nie wypija sobie rano kubeczka bądź filiżanki kawki? A potem jeszcze jedną lub dwie? Wiadomo, że na rynku jest bardzo dużo rodzajów różnych kaw, dzięki czemu każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie.

Kilka słów o kawie

Kawa jest pozyskiwana z drzew kawowców rosnących głównie w Afryce oraz Ameryce Południowej. Każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że kawa zawiera kofeinę, która większości z nas daje rano siłę do działania. Ponadto zawiera ona antyoksydanty w postaci kwasów chlorogenowego i kawowego. Usprawniają one mechanizmyi obronne organizmu, usuwają z organizmu wolne rodniki tlenowe dodatkowo usprawniają oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn. Dzięki temu uważa się, że picie kawy może nas uchronić przed wystąpieniem niektórych rodzajów nowotworów, głównie raka wątroby. Dodatkowo zawarte w kawie substancje wpływają pozytywnie na nasze układy nerwowe, czyli zwiększa naszą koncentrację, poprawia pamięć i pobudza nasz umysł.

Kawa a choroby

Co ciekawe, warto wspomnieć też, że kawa zdecydowanie zmniejsza szansę wystąpienia u nas chorób takich jak Alzhaimer i Parkinsona, a także cukrzyca typu 2. Dodatkowo przyspiesza nasz metabolizm. Kawa jest przydatna w leczeniu alergii, a także zmniejsza częstość i nasilenie napadów astmy. Nie zapominajmy jednak, że pomimo tak wielu właściwości nie powinno się popijać leków kawą, gdyż przez wzgląd na niektóre zawarte w nich substancje napój może zaszkodzić. Kofeina zwiększa ryzyko powstania refluksa a także wrzodów żołądka. Dodatkowo źle wpływa na kolor naszych zębów.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *