Wszystko na temat treningu brzucha

Depilacja nóg – szybko i bezboleśnie

depilacja nóg

Zdecydowana większość kobiet depiluje swoje nogi. Niektóre robią to każdego dnia, inne nieco rzadziej. Na temat tego zabiegu istnieje wiele mitów oraz faktów, których znajomość na pewno jest istotna. Depilować nogi można za pomocą ręcznych golarek, za pomocą specjalnych depilatorów, a można także używać wosku czy też poddawać się innym zabiegom. Jeśli do depilacji używamy depilatora, to mamy do czynienia z odrastaniem włosków cieńszych.

Depilacja na piątkę

Włoski na nogach odrastają jako nowe i mają cieńsze zakończenie. Nie jest natomiast prawdą, że włoski muszą być koniecznie nieco dłuższe, żeby móc je usunąć za pomocą depilatora. W przypadku niektórych urządzeń wystarczą bardzo krótkie włoski, żeby móc je skutecznie usunąć ze skóry. Czy depilacja musi być bolesna? To naturalne, że usuwanie włosów przy samej cebulce jest związane z uczuciem dyskomfortu lub nawet bólu, ale nie musi być to duży ból. Depilatory nie muszą rwać naszych włosków, ale mogą usuwać je w sposób delikatny. Jest natomiast sposób na to, aby owo uczucie bólu nieco zmniejszyć. Dzieje się tak jeśli podczas depilacji nasze nogi będziemy polewać ciepłą wodą.

W przypadku golenia nóg ręczną maszynką, można je całkowicie zanurzyć w ciepłej wodzie. Chcemy jeszcze zaprzeczyć mitowi, że golenie nóg może wpłynąć na usunięcie opalenizny. Nie ma to miejsca, ponieważ depilacja nóg to proces powierzchniowy, a opalenizna ma bezpośredni związek z procesami zachodzącymi w warstwach wewnętrznych pod skórą każdego człowieka.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *