Wszystko na temat treningu brzucha

Legalny doping dla aktywnych

Najczęściej słowo doping kojarzy nam się z dopingiem typowo farmakologicznym, który jest zabroniony. Mało kto wie, że doping może być również w stu procentach legalny i istnieje wiele środków, na zwiększenie swojej wydolności i poprawę wyników sportowych. Taki legalny doping to substancje wprost z natury, które są zgodne z prawem i nie powodują efektów ubocznych.

Sok z buraka zniweluje zmęczenie

Jedną z naturalnych form dopingu jest sok z buraka. Cechuje się takimi właściwościami, ponieważ w swoim składzie zawiera azotany. Owe związki powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wzrasta ukrwienie serca, zaś czas aktywności fizycznej może być wydłużony. Dzięki temu możemy osiągnąć po prostu lepsze wyniki sportowe. Warto pamiętać, że sok z buraka ogólnie jest bardzo zdrowy. Zawiera znaczną ilość witamin, żelazo oraz potas. Co więcej pomaga zachować równowagę kwasowo – zasadową w organizmie.

Zioła dla lepszej aktywności

Istnieją również zioła, które poprawiają nasze osiągniecia fizyczne. Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych zaliczyć można świętą bazylię oraz cytryniec chiński. To właśnie one pobudzają oraz dodają nam energii. Zioła te należą do tak zwanych adaptogenów, dzięki czemu pozytywnie oddziałują na organizm w chwili zmęczenia i dużego wysiłku fizycznego. Od wieków są używane w medycynie wschodu, zaś obecnie robią prawdziwą karierę wśród sportowców.

By: Aneta R.