Wszystko na temat treningu brzucha

Poznaj zasady treningu HIIT

Intensywny trening interwałowy określany w skrócie jako HIIT to program dla wszystkich, którzy nie tylko chcą spalić zalegającą tkankę tłuszczową, ale również poprawić kondycję. Udowodniono, że ten rodzaj treningu zapewnia najlepsze efekty, a także zajmuje niewiele czasu. Zobacz na czym polega HIIT.

Główne zasady HIIT

Główną zasadą treningu HIIT jest to, że polega on na przeplataniu krótkich ćwiczeń aerobowych z ćwiczeniami kardio. Ten rodzaj treningu bazuje na dowolnych ćwiczeniach wytrzymałościowych bądź też siłowych. Tym samym ćwicząc możemy wykorzystać: bieganie, jazdę na rowerze, skakankę, czy też pompkę. Taki trening nie powinien trwać dłużej niż 30 minut.

HIIT wyczerpującym treningiem?

HIIT jest trudnym i wyczerpującym treningiem, co sprawia, że jeśli masz słabą kondycję lepiej zacząć od ćwiczeń cardio. Nie powinny stosować go również osoby, które cierpią na przewlekłe choroby krążenia, czy też osoby ze znaczną nadwagą i po przebytym zawale. Trening ten jednak ma szereg zalet, dlatego jeśli nie masz żadnych przeciwskazań na pewno warto po niego sięgnąć.

Jakie zalety ma HIIT?

HIIT to trening, który cieszy się obecnie ogromną popularnością przede wszystkim wśród osób żyjących aktywnie, a także zawodowych sportowców. Amatorzy również chętnie z niego korzystają ponieważ efekty są bardzo szybko zauważalne.

Za największe zalety treningu HIIT można uznać:

  • Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej
  • Krótki czas treningu
  • Prosta forma treningu
  • Poprawa kondycji
  • Budowanie masy mięśniowej
  • Zwiększenie wytrzymałości fizycznej
By: Aneta R.