Wszystko na temat treningu brzucha

Reformery klasyczne i ich zastosowanie

pilates

Problemy natury zdrowotnej związane z bólem pleców dotykają bardzo wielu ludzi. Doskonałym sposobem na to, aby się ich pozbyć, aby je zniwelować, są ćwiczenia pilates. Metoda ta została stworzona już w początkach XX wieku przez Josepha Pilatesa. W samym założeniu metody pilates mamy do czynienia z:

– naciskiem na świadomość swojego ciała

– naciskiem na świadomość swojego ducha, psychiki

– naciskiem na wysoki stopień precyzji w każdym ćwiczeniu

Joseph Pilates skupił się na tym, aby stworzyć system, dzięki któremu znacznemu wzmocnieniu podlegał będzie gorset mięśniowy. Mięśnie głębokie, które często są zaniedbywane w innych rodzajach treningu, tutaj wchodzą na pierwszy plan. Uzyskanie pełnego zadowolenia, realizacja tychże celów jest możliwe nie tylko dzięki wspomnianej wyżej precyzji. Istotnym elementem jest także zastosowanie specjalistycznego sprzętu. W głównej mierze należy tu wskazać na controllogy reformer. Samo urządzenie ma postać klasyczną jak i postać nowoczesną. Aby móc mówić o zrealizowaniu założeń stworzonych przez Josepha Pilatesa, warto sięgnąć po klasyczną formę reformerów.

Stworzone, by pomóc

Mimo, że obecnie mamy do czynienia z wieloma modelami reformerów, wyposażonych w wiele ciekawych, pomocnych elementów, to jednakże najbardziej skuteczne będą klasyczne reformery, zwane także Controllogy Reformer. W samych początkach tego typu aktywność fizyczna była zwana kontrologią i stąd wzięła się nazwa urządzenia. Tenże reformer został w roku 1980 stworzony dla Jaya Grimesa i jest stosowany w sporcie którym jest klasyczny pilates. Jest on bezpośrednim uczniem Josepha Pilatesa i doskonale zna filozofię swojego mistrza. Klasyczny reformer składa się z kilku ważnych elementów. Wśród nich można wyróżnić:

– ruchomą platformę

– ramę wykonaną z aluminium, zapewniającą bardzo wysoki stopień stabilności

– specjalne sprężyny

– pasy skórzane wraz z pętelkami

– poręcz o kącie nachylenia nieco odmiennym niż w przypadku nowoczesnych reformerów

Ważny element

Spośród wszystkich elementów składających się na Controllogy Reformer, istotne miejsce zajmują sprężyny. Owe sprężyny w pełni oddają filozofię ćwiczeń Josepha Pilatesa. Posiadają one długie zaczepy, co przekłada się na odpowiedni stopień oporu. Wymagają one, aby podczas wykonywania ćwiczeń wykazać się nieco większą siłą do przesuwania platformy. Drążek, który odpowiedzialny jest za mocowanie sprężyn, jest zlokalizowany nieco niżej podłoża. Dzięki temu można uzyskać większą płynność pracy platformy. Istotnym elementem jest także kąt nachylenia sprężyn. Uzyskuje się tu większy kąt nachylenia poprzez zastosowanie dłuższych haków na drążku mocującym. Drążek ten może być zablokowany w trzech różnych pozycjach.

Controllogy Reformer jest urządzeniem, które w najbardziej doskonały sposób jest w stanie sprawić, że ćwiczenia pilates przyniosą zamierzone efekty. Te efekty powinny być zgodne z pierwotnymi założeniami filozofii Josepha Pilatesa. W tenże sposób można być pewnym, że uzyska się to, co leży u podstaw ćwiczeń pilates, uzyska się realizację celów.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *