Wszystko na temat treningu brzucha

Seks a menopauza

Menopauza to bardzo szczególny czas w życiu każdej kobiety. Okres przekwitania wiąże się z wahaniami poziomu hormonów, co ma bardzo duży wpływ na codzienność kobiety. Jeśli chodzi o wiek, w którym mamy do czynienia z menopauzą, z jej wystąpieniem, to może być on nieco zróżnicowany, aczkolwiek ogólnie mówi się o czasie około 45 roku życia. Niemniej jednak w odniesieniu do niektórych kobiet mowa jest o czasie wcześniejszym lub nieco późniejszym ze znaczącym wskazaniem na ten pierwszy. Menopauza to czas, w którym kobieta odczuwa pewne dolegliwości, aczkolwiek nie oznacza to, że każda kobieta odczuje to samo i w takim samym nasileniu.

Dolegliwości związane z menopauzą

Zasadniczo większość kobiet mówi o owych dolegliwościach, chociaż nie wszystkie muszą przez to przechodzić. Bywa, że nie ma mowy o żadnych skutkach chorobowych, złym samopoczuciu oraz o gorszym nastroju. Niewielka ilość kobiet przez okres menopauzy przechodzi bardzo łagodnie. Jednakże większość ma do czynienia z pewnymi negatywnymi skutkami.

Można do nich zaliczyć:

– wahania nastroju

– uderzenia gorąca

– spadek libido

– suchość pochwy

Nie jest powiedziane, że od samego początku będziemy mieli do czynienia z całkowitym zaprzestaniem  miesiączkowania, ale na pewno trzeba będzie mówić o nieregularnym cyklu, na pewno będzie on stopniowo zanikał. W tym miejscu nie będziemy mówili tyle o płodności, która się kończy, co raczej będziemy chcieli wskazać na seks, na możliwości związane z uprawianiem seksu.

Możliwości seksualne w menopauzie

Zasadniczo jak już to wspomnieliśmy, w okresie menopauzy mamy do czynienia z obniżeniem się poziomu libido oraz ze zjawiskiem suchości pochwy, a zatem jednocześnie też musimy jasno powiedzieć, że seks w takiej sytuacji nie będzie sprawiał przyjemności. Tym samym trudno jest mówić o seksie, o chęci do seksu. Co w takiej sytuacji? Zasadniczo można oczywiście przeczekać, ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. Możliwości seksualne w okresie menopauzy jak najbardziej istnieją i warto je wykorzystywać, aby móc cieszyć się seksem także w okresie menopauzy. Można tutaj zastosować różne tabletki, które będą łagodzić skutki menopauzy, a w sferze intymnej można stosować różne żele intymne, które będą zapobiegać negatywnym odczuciom podczas stosunku, które będą powodować, iż seks będzie nadal przyjemnością.

Menopauza w wydaniu męskim

Okres menopauzy z zasady nie dotyczy wyłącznie kobiet, ale również mężczyzn, ale w odniesieniu do nich można mówić bardziej o andropauzie. Tutaj także mowa jest o pewnych dolegliwościach, mowa jest  o obniżonej sprawności seksualnej, ale i w tym przypadku mamy do czynienia z obecnością na rynku różnych środków wspomagających. Wskażemy chociażby na Kamagrę, która jest lekiem powodującym większe możliwości seksualne dzięki substancji czynnej, jaką tutaj jest cytrynian sildenafilu. Więcej o Kamagrze znajdziesz TUTAJ.

Niezależnie od tego czy mówimy o mężczyznach, czy też o kobietach, w okresie zmian hormonalnych zachodzących w ich organizmie, warto jest zadbać o to, aby nadal móc cieszyć się udanym życiem seksualnym, które de facto jest przecież bardzo ważną sferą życia każdego z nas.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *