Wszystko na temat treningu brzucha

Wirusowe zapalenie wątroby

wirusowe zapalenie watroby

Mówiąc o wirusowym zapaleniu wątroby, możemy wyróżnić różne rodzaje tego schorzenia. Mowa o typie A, B oraz C. Każdy z tych rodzajów żółtaczki to bez wątpienia sporego kalibru problem dla nas, ponieważ mamy do czynienia z bardzo poważnym schorzeniem, którego na pewno nikt z nas nie może zlekceważyć. Jeśli uznamy bowiem, że jest to błaha choroba, to może dojść nawet do śmierci. Jeśli chodzi o wirusowe zapalenie wątroby, to będziemy chcieli w sposób szczególny wskazać na dwa jego rodzaje.

Żółtaczka typu A jest zwana inaczej chorobą brudnych rąk i tym samym możemy powiedzieć, że w bardzo prosty sposób możemy jej zapobiec. Wystarczy zastosować w swojej codzienności elementarne zasady higieny, wystarczy często myć ręce, a zwłaszcza oczywiście przed posiłkiem. To powinno okazać się wystarczającym procederem do tego, aby móc mówić o zachowaniu pełni zdrowia.

Zapalenie typu C

Jeżeli mówimy o chorobie jaką jest wirusowe zapalenie wątroby typu C, to tutaj sprawa nie jest tak prosta. Tenże wirus zbiera śmiertelne żniwo, bardzo często prowadzi do marskości wątroby i do śmierci pacjenta. Zarazić się tym typem żółtaczki możemy przede wszystkim poprzez kontakt z zakażoną krwią, a najczęściej następuje to po zabiegach wykonywanych w niewłaściwych warunkach higienicznych. Ten wirus może być w nas ukryty i możemy przez długie lata go w sobie nieświadomie nosić. Odpowiednia profilaktyka może spowodować, że z tym wirusem będziemy żyli do późnej starości i nie nastąpi jego uaktywnienie. Jednakże należy przyjąć w tym momencie pewne restrykcyjne zasady.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *