Wszystko na temat treningu brzucha

Zastosowanie miodu w codziennej pielęgnacji

miód

Miód to bez wątpienia jeden z najcenniejszych darów Natury. Pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, walczy z przeziębieniem, a do tego świetnie smakuje zastępując cukier w codziennej diecie. Okazuje się, że może on nam pomóc w codziennej pielęgnacji. Miód jest bogaty w sole mineralne, cukry i kwasy tłuszczowe. Jego mocną stroną jest to, że nie tylko świetnie nawilża, ale utrzymuje wilgotność na komfortowym poziomie.

Dlaczego warto stosować miód?

Dzięki działaniu antybakteryjnemu odkaża i ujędrnia skórę a nawet usuwa zmarszczki. Ponieważ naturalny miód jest wolny od zanieczyszczeń, jest jednym z podstawowych składników kosmetyków dla dzieci. Dzięki systematycznemu stosowaniu miodu, nasza skóra będzie gładka i zdrowa. Z miodem możemy łączyć różne produkty naturalne, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty. Przykładem może być oczyszczająca maseczka miodowa z żółtkiem i płatkami owsianymi. Na jego bazie można też tworzyć peelingi oczyszczające domowej roboty, dzięki czemu oczyścimy pory i poprawimy wygląd naszej cery. Oczywiście nie powinno też zabraknąć maseczek nawilżających, które możemy uzyskać łącząc miód ze śmietaną lub mlekiem.

Sam miód świetnie sprawdza się w walce z popękanymi i spierzchniętymi wargami, zwłaszcza w okresach jesienno- zimowych, podczas których są one wybitnie narażone na wysuszenie. Miód możemy również wykorzystać do przygotowania kąpieli wzmacniającej lub relaksacyjnej. Świetnie sprawdzi się również w domowej produkcji mydła czy szamponu do włosów.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *