Wszystko na temat treningu brzucha

5 posiłków dziennie

5 posiłków

Dieta, którą stosujemy jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Decyduje o naszym stanie zdrowia oraz co najważniejsze wyglądowi zewnętrznemu. Nie tylko wadze, ale także skórze, na którą ma zdecydowanie wpływ to, co jemy. Czy zatem jedzenie 5 posiłków dziennie jest jedynym prawidłowym sposobem odżywiania czy też można zastosować inne diety, które również przyniosą taki sam efekt? Przyjrzyjmy się temu.

Potwierdzona teoria

Naukowcy sprzeczają się w swych teoriach twierdząc, że niekoniecznie trzeba jeść 5 posiłków. Jest to nieco uciążliwe zwłaszcza, gdy nie ma się możliwości jedzenia o stałych porach, dodatkowo możemy stracić kontrolę nad ilością spożywanych kalorii oraz zacząć jeść niekoniecznie zdrowe, ale za to szybkie przekąski, np. ciasteczka, batoniki. 5 posiłków dziennie powinny jeść osoby, którą są aktywne fizyczne. Przy niektórych chorobach zaleca się jeść częściej, a mniejsze porcje, np. refluks, choroby trzustki, wątroby oraz zabiegi bariatryczne. Jedząc częściej a mniejsze posiłki, dla osób, które nie mają wiedzy w tym zakresie oraz nie są aktywne fizyczne mogą mieć większą szansę na wystąpienie nadwagi czy też otyłości. Słodkie przekąski wpływać mogą na naszą ilość insuliny, co może również doprowadzić do różnych schorzeń.

A tego każdy z nas chciałby zdecydowanie uniknąć. Przeprowadzano liczne bania, które wykazały, że osoby chore na otyłość jedząc dwa posiłki dziennie straciły szybciej wagę od tych, które jadły mniejsze porcje a częściej. Dieta to sprawa indywidualna i powinniśmy ją dopasować do potrzeb i preferencji naszego organizmu.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *