Wszystko na temat treningu brzucha

Dieta drastyczna –dla kogo najlepsza?

dieta

Zasadniczo wszelkie drastyczne diety mogą nas kusić. Podejmowanie głodówki, małe ilości spożywanych pokarmów powodują, że dosyć szybko możemy zauważyć u siebie znaczące zmiany. Nasza radość w tymże względzie będzie jednakże krótka. Taki sposób odżywiania się powoduje, że nie mamy dobrego nastroju i z wielką niecierpliwością oczekujemy na zakończenie owej diety. Tym samym po zakończeniu owej diety szybko wracamy do dawnego sposobu odżywiania się, a tym samym dochodzi do niechcianego zjawiska, jakim jest efekt jo-jo.

Jak organizm reaguje na dietę?

Oczywiście nie możemy mówić o tym jakoby taka sytuacja miała miejsce w odniesieniu do każdej osoby, aczkolwiek na pewno w przypadku większości tak będziemy mówili, z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia. Drastyczne diety powodują bardzo szybką utratę zbędnych kilogramów, ale jednocześnie też mogą powodować obniżenie parametrów zdrowotnych danej osoby, a poza tym również pogorszenie się wyglądu danej osoby z uwagi na to, że utrata kilogramów w krótkim czasie powoduje pojawienie si nadmiaru skóry w różnych miejscach ciała. Jak więc widać, drastyczne, szybkie odchudzanie, szybka utrata dużej ilości kilogramów nie jest korzystna z bardzo wielu względów i tym samym nie jest to polecane.

Skuteczne odchudzanie

Jeśli chcemy zatem skutecznie stracić określoną ilość kilogramów, określoną ilość tkanki tłuszczowej, to powinniśmy podjąć dietę długotrwałą, w której efekty będą widoczne stopniowo, w której nie będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem bardzo szybkiego efektu, gdyż to jest bardzo mylne i zaprowadzi nas w przysłowiowy kozi róg.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *