Wszystko na temat treningu brzucha

Czy warto pić wyciskane soki owocowo – warzywne?

soki

Wielu z nas zadaje sobie pytanie – czym wyciskać soki? Czy nie wystarczy fakt, że spożywamy warzywa i owoce na surowo? Co z błonnikiem, które posiadają znaczne ilości warzyw? Warto odnieść się do tych pytań, opierając się na sprawdzonych badaniach naukowych.

Badania naukowe dotyczące wyciskania soków

Warto wziąć pod uwagę, że mając na uwadze prowadzone dotychczas badania naukowe dowodzą, że im więcej spożywamy każdego dnia owoców i warzyw, tym lepiej dla naszego organizmu. Badania wykazują, że są one ogromnym źródłem witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Te składniki odżywcze leczą wiele chorób, a nawet te najbardziej przewlekłe. Sondaż, który został przeprowadzony dowodzi, że jedynie 26 procent ludzi codziennie sięga po warzywa i owoce. Większość z nas spożywa je rzadko i bardzo nieregularnie. Wystarczy więc aby raz dziennie spożyć szklankę soku owocowego, a zaspokoimy potrzeby naszego organizmu. Badania dowiodły, że picie soków regularnie, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Wyniki badań, które przemawiają za piciem soków

  • Picie soków zwiększa spożycie warzyw i owoców
  • Jeżeli regularnie spożywamy soki tracimy zbędne kilogramy
  • Sok z jarmużu sprzyja spadku cholesterolu
  • Sok jabłkowy poprawia pracę serca
  • Sok pomarańczowy obniża ciśnienie krwi
  • Soki owocowe i warzywne mają właściwości antynowotworowe oraz łagodzą i leczą choroby przewlekłe

Soki mają odżywczą moc

Osoby, które regularnie piją soki twierdzą że mają one sok odżywczą. Picie ich nie tylko sprzyja obniżeniu chorób, ale także sprawiają, że organizm wyposażony jest w szereg minerałów i składników odżywczych. Wielu z nas spożywa warzywa w wersji gotowanej, lecz pamiętać należy że nie mają one tak wielkiej wartości, jak surowe. Warto więc spożywać soki z warzyw i owoców. Z całą pewnością pozytywnie wpłyną one na nasz cały organizm, poprawią pracę poszczególnych narządów, a także leczą nas z różnych chorób. Dodatkowym plusem jest fakt, że tego typu soki są pyszne, dlatego polecane są nie tylko dla osób dorosłych ale także i dzieci.

Soki owocowo-warzywne i warzywne

Soki owocowe są nie tylko pyszne, ale także bardzo zdrowe. Jednakże to nie jedyna alternatywa zdrowych posiłków. Wielu z nas sięga także po inne soki. Bardzo często są to soki mieszane owocowo – warzywne, lub też tylko warzywne. Ogromną popularnością cieszą się soki z natki pietruszki. Warto świeżą natkę zblendować codziennie rano. Następnie dodać do niej wody. Taki sok świetnie orzeźwia i pozytywnie wpływa na organizm. Dodatkowo warto sięgnąć także po inne warzywa i wypróbować z nich doskonałe mieszanki soków. Mają one niesamowitą moc uzdrawiania całego organizmu. Zwalczają wolne rodniki, które prowadzą do obumierania komórek. Dzięki temu zawsze czujemy się zdrowo i jesteśmy pełni energii. Soki owocowe, warzywne czy też mieszane dodają nam dużej ilości witamin i minerałów, dlatego też nie musimy martwić się brakami, ani też sięgać po sztuczne suplementy diety.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *