Wszystko na temat treningu brzucha

Dlaczego warto jeść szpinak?

szpinak

Szpinak to bez wątpienia zmora większości dzieci. Właściwie dziecko proszące o dokładkę szpinaku to zjawisko utopijne, niemniej marzy o tym każdy rodzic. Po świecie krąży ponadpokoleniowe twierdzenie, że do szpinaku po prostu trzeba dorosnąć. Nie chodzi o to, że z wiekiem zmieniają się nam upodobania kulinarne, lecz pewnie taka zmiana wiąże się z tym, że zaczynamy doceniać korzyści zdrowotne płynące z jedzenia szpinaku.

Szpinak i jego właściwości

Eksperci zgodnie twierdzą, że roczne dzieci już mogą a wręcz powinny jeść szpinak. Im szybciej go skosztują, tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że chętniej będzie po niego sięgać. Warto pamiętać też , że przykład płynie z góry, dlatego rodzic również powinien sięgać po liście szpinaku w dowolnej formie. Szpinak jest źródłem wielu istotnych składników odżywczych. Przede wszystkim w tych zielonych liściach znajdziemy pokłady magnezu, żelaza, czy wapnia- są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, kostnego czy mięśniowego. Po szpinak powinny sięgać zwłaszcza kobiety w ciąży lub panie planujące powiększenie rodziny, gdyż zawiera on również wiele kwasu foliowego.


Ponadto zawiera on antyoksydanty, dzięki którym szpinakowi przypisuje się działanie anty nowotworowe. Wspiera on również odporność, wzmacnia układ immunologiczny i wykazuje działanie przeciwzapalne. Szpinak jest więc naturalną barierą ochronną przeciwko wielu chorobom. Błonnik zawarty w liściach szpinaku dba o nasz układ pokarmowy i oczyszcza organizm ze zbędnych toksyn.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *