Wszystko na temat treningu brzucha

Beta alanina – dla kogo ten suplement?

Powszechnie uznaje się beta alaninę za bardzo dobrej jakości suplement diety polecany wielu sportowcom. Czy jednak możemy powiedzieć, że beta alanina jest suplementem diety, po który może sięgać każdy sportowiec, uprawiający każdą dyscyplinę sportową? To, co sprawdza się w każdej sytuacji, to co jest uniwersalne, bardzo często nie stanowi produktu wysokiej jakości i często stanowi produkt marnej jakości. Beta alanina nie jest produktem, po który mogą i powinni sięgać wszyscy sportowcy niezależnie od tego, jaką dyscyplinę uprawiają.

Beta alanina nie jest środkiem uniwersalnym, nie jest odpowiedzią na wszelkie bolączki, nie jest suplementem diety dobrym na wszystko. Kto zatem powinien w sposób szczególny sięgać po beta alaninę, kto powinien się nią suplementować? Jako, że działa ona w odniesieniu do krótkotrwałych wysiłków, że się sprawdza w takich sytuacjach, to właśnie wśród osób uprawiających lekkoatletykę, wśród osób narażonych na krótkotrwałe obciążenia należy szukać odbiorców beta alaniny. Możemy w tym miejscu wskazać na biegaczy, biegaczy płotkarskich, na kolarzy torowych, na wioślarzy, na osoby uprawiające wspinaczkę sportową czy też na osoby uprawiające biathlon.

Beta alanina podnosi poziom karnozyny, a tym samym zapobiega nadmiernemu podwyższeniu poziomu pH w mięśniach sportowca. Dzięki beta alaninie w trakcie bardzo intensywnego i krótkotrwałego wysiłku fizycznego nie dochodzi do nadmiernego zakwaszenia mięśni, a właśnie to zjawisko w głównej mierze odpowiada za uczucie zmęczenia, jak również za uczucie przemęczenia treningiem czy też zawodami sportowymi. Zbyt duży poziom pH to jednocześnie też mniejsze możliwości osiągnięcia zwycięstwa, osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu w sporcie. Stosując jakiekolwiek suplementy diety dla sportowców, jakiekolwiek odżywki, warto jest sięgać po te najlepsze, po te najbardziej skuteczne, warto jest postawić właśnie na beta alaninę. Oczywiście w zakresie jej stosowania warto jest poradzić się dietetyka czy też trenera, gdyż nie wiadomo czy beta alanina będzie dla nas najlepsza.

By: admin