Wszystko na temat treningu brzucha

Co zrobić gdy tatuaż robi się blady, blaknie, jest jasny?

tatuaż

Gdy tatuaż jest nowy, zazwyczaj podoba się najbardziej. Jest wówczas dosyć wyraźny, odznacza się bardzo żywymi kolorami lub po prostu jest intensywny wówczas, gdy mamy do czynienia z tatuażem jednokolorowym. W niektórych sytuacjach, po upływie pewnego czasu tatuaż będzie blaknął, stawać się będzie coraz jaśniejszy, a tym samym nie będzie już tak ładny jak na samym początku.

Co można w takiej sytuacji zrobić, aby był on na powrót chlubą danej osoby, aby na nowo cieszył oko i nie trzeba by go było zakrywać przed światem. Oczywiście nie da się całkiem uniknąć sytuacji, w której zrobiony na skórze tatuaż będzie stawał się coraz jaśniejszy. Wynika to z naturalnej zdolności skóry, z naturalnego procesu, jakim jest przechwytywanie mikrocząsteczek tuszu przez krew. To naturalna obrona skóry człowieka przed ciałem obcym, jakim jest de facto barwnik pochodzący z tatuażu.

Kluczowa opieka przy procesie gojenia

Całkiem nie można wyzbyć się procesu blaknięcia tatuażu, ale można też wpłynąć na to, że ów tatuaż nie będzie jaśnieć w tak dużym tempie. W jaki sposób można to zrobić? Na pewno kluczowym momentem jest okres bezpośrednio po wykonaniu samego tatuażu, czyli moment gojenia się skóry. Należy stosować się do zaleceń uzyskanych od osoby wykonującej ów tatuaż. Można stosować pewne kosmetyki, maści, ale tylko i wyłącznie te, które zostały zalecone przez studio tatuażu, w którym rysunek na skórze został wykonany. Na pewno również bardzo ważne jest to, aby w pierwszym okresie po wykonaniu tatuażu nie wystawiać tego miejsca na promienie UV jak również nie eksponować tego miejsca na promienie słoneczne. Tatuaż bezpośrednio po wykonaniu jest miejscem, które musi po prostu się zagoić, a więc po tym czasie będzie można nieco mniej uważać, gdyż tatuaż będzie bardziej utrwalony.

Istotne miejsce wykonania oraz rodzaj tatuaży

W kontekście blednięcia tatuaży wiele zależy od ich rodzaju. Wyróżnia się:

– tatuaże permanentne

– tatuaże biologiczne

– tatuaże z henny

Jeśli komuś zależy na długiej intensywności kolorów, powinien zdecydować się na tatuaż permanentny. To rysunek na ciele, który zasadniczo pozostaje z człowiekiem na zawsze, a przynajmniej na długo. Jeśli ktoś zdecyduje się na wykonanie tatuażu biologicznego lub też z henny, to wówczas po pewnym, stosunkowo krótkim czasie musi się liczyć z jego blednięciem. Poza techniką wykonania tatuaży, dla ich trwałości bardzo duże znaczenie ma na pewno miejsce jego wykonywania. Każdy tatuaż powinien być bowiem wykonywany w profesjonalnym studiu tatuażu.

Daje to gwarancję najwyższej jakości oraz pełni bezpieczeństwa. Między innymi można tutaj wskazać na studio tatuażu znajdujące się pod adresem https://tattoopoland.com/. Miejsce, w którym tatuaż to dzieło sztuki, a każda osoba go wykonująca to artysta, to osoba z pasją, a nie tylko zwykły rzemieślnik. Te elementy zatem wpłynąć mogą na to, że tatuaż dłużej będzie utrzymywał swoje żywe kolory, a jego posiadacz znacznie dłużej będzie mógł go z dumą nosić i z dumą wszędzie pokazywać.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *