Wszystko na temat treningu brzucha

Zioła na gardło – które warto wybrać?

tymianek

Ból gardła jest niewątpliwie bardzo nieprzyjemnym zjawiskiem, które może dotknąć każdego człowieka. Radzić sobie z bólem gardła można na wiele różnych sposobów. Można sięgnąć po jakieś pastylki, po jakieś tabletki, ale równocześnie można także posiłkować się produktami naturalnymi. Do takich na pewno należy zaliczyć zioła. Jakie produkty ziołowe mogą okazać się właściwym wspomaganiem w sytuacji, w której mamy do czynienia z bólem gardła?

Skuteczne zioła na ból gardła

Na pewno w tym miejscu można wskazać na rzepik, na szałwię oraz na tymianek. Są to zioła, które mogą okazać się bardzo skuteczne, a przy tym równocześnie można mówić o niższej cenie niż w przypadku standardowych leków na gardło. Najbardziej popularnym sposobem ich stosowania jest oczywiście wykonanie płukanki. Jednakże nie są to wszystkie możliwości. Zioła na gardło można także stosować w formie naparów oraz można także nimi się nacierać. Płukanki na gardło powodują usunięcie z błony śluzowej całości lub przynajmniej części drobnoustrojów, które odpowiedzialne są za ów ból gardła. Napary mogą mieć charakter odkażający, co jeszcze mocniej może leczyć ból i stan zapalny. Jednocześnie też można tutaj wskazywać na odpowiednie nawilżenie śluzówki, co w obliczu bólu gardła ma bardzo duże znaczenie.

Tymianek w leczeniu schorzeń gardła

Jedną z podstawowych roślin jest w tym względzie tymianek. Zawiera ona w sobie witaminy C i B, zawiera flawonoidy, zawiera także olejek tymolowy. Dzięki temu można mówić zarówno o działaniu przeciwzapalnym jak również o działaniu przeciwbakteryjnym. Najczęściej tymianek jest stosowany w formie płukanek, które okazują się bardzo skutecznym środkiem pozwalającym na pozbycie się bólu gardła. Tymianek można także stosować w formie balsamów idealnym do nacierania okolic gardła. Drugim bardzo popularnym ziołem stosowanym w przypadku pojawienia się bólu gardła jest szałwia. Tutaj oczywiście także przede wszystkim wykorzystuje się płukanki. Z szałwii mamy do czynienia z bardzo wieloma pozytywnie wpływającymi na gardło elementami. Mowa jest mianowicie o olejkach eterycznych, mowa jest o garbnikach jak również o flawonoidach. mowa jest o kwasach organicznych, mowa o różnego rodzaju witaminach. Dzięki tym wszystkim składowym, szałwia jest bardzo silnie odkażającym środkiem stosowanym na gardło. Warto dodać, że owa szałwia idealnie nadaje się także do niwelowania dolegliwości trawiennych, co dodatkowo wzmacnia pozycję szałwii jako zioła powszechnie stosowanego na różnego rodzaju dolegliwości. Warto posiłkować się w tym miejscu produktami naturalnymi.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *