Wszystko na temat treningu brzucha

Dlaczego warto grać w szachy?

szachy

Mówiąc o sporcie amatorskim, zazwyczaj wskazujemy na bieganie, na jazdę na rowerze czy też na pływanie. Tymczasem sport amatorski to również gra w szachy. Być może dla kogoś jest to nudny sport, chociaż tak naprawdę można tutaj mówić o bardzo wielu korzyściach. Na pewno nie można powiedzieć, że jest to dobry sposób na aktywność fizyczną, ponieważ w tym sporcie nie ma wysiłku fizycznego. Bezwzględnie jednak można polecić ten sport dzieciom z uwagi na wiele innych korzyści.

Korzyści z gry w szachy

O jakich korzyściach w tym miejscu możemy mówić? Dzięki grze w szachy dzieci powyżej siódmego roku życia znacząco szybciej i bardziej intensywnie mogą rozwijać swoje zdolności intelektualne, mogą znacząco szybciej rozwijać swoją wyobraźnię. Poza tym można także mówić o zwiększeniu IQ, można mówić o poprawieniu umiejętności arytmetycznych, wykształceniu zdolności językowe, wykształcają umiejętność krytycznego myślenia. Poza tym można również mówić o rozwoju inteligencji emocjonalnej, umiejętności psychospołecznych oraz o terapeutycznym wpływie tego rodzaju sportu na człowieka. Tak więc można tutaj mówić o wielu korzyściach w odniesieniu do dzieci, aczkolwiek nie tylko.

Szachy, jak sport

Osoby dorosłe jak najbardziej mogą rozwijać swoje umiejętności dzięki tej formie sportu. Szachy to sport, który nie jest doceniany z uwagi na to, że nie ma w nim miejsca na żywiołowość, a akcja zasadniczo nie jest dynamiczna. Jednakże jak widać, również i tenże sport może przynieść bardzo wiele wymiernych korzyści dla rozwoju umysłu, dla rozwoju inteligencji młodego człowieka.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *