Wszystko na temat treningu brzucha

Dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego

visamed

Sprzęt rehabilitacyjny z samego założenia ma pomóc w normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Jego zadaniem jest również pomóc danej osobie szybciej wyzdrowieć, dojść do pełni sprawności, a przynajmniej ustabilizować swój stan zdrowia.

Mówiąc o dostępnym i najczęściej wykorzystywanym rodzajem sprzętu rehabilitacyjnego są:

– łóżka rehabilitacyjne

– kule łokciowe, ortezy

– chodziki, podpórki, balkoniki

– wózki inwalidzkie

Zakup takiego sprzętu jest konieczny, ale jednocześnie też można wybrać opcję jego wypożyczenia na określony czas. Jednocześnie też wracając do kwestii związanej z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego, można się ubiegać o jego częściowe dofinansowanie. Podstawą jest oczywiście dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Niemniej jednak równocześnie pewna grupa osób ma możliwość starania się o dofinansowanie zakupu sprzętu do rehabilitacji w innych instytucjach. Mowa między innymi o PCPR czy też o PFRON.

Jak uzyskać dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego?

Uzyskanie dofinansowania do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego wymaga zastosowania określonych działań. Do podstawowych kroków, jakie należy poczynić ubiegając się o owo dofinansowanie, należy zaliczyć:

– wizytę lekarską, w trakcie, której lekarz powinien wypisać zlecenie – specjalny druk uprawniający do uzyskania owego dofinansowania,

– wizytę w oddziale NFZ – ma to na celu potwierdzenie tego zlecenia przez stosowne osoby tam pracujące,

– zwrot kosztów zakupionego już sprzętu lub też dokonanie zakupu przy zachowaniu niższych kosztów.

Każdy rodzaj sprzętu rehabilitacyjnego jest obwarowany pewnymi przepisami związanymi z wysokością możliwego do uzyskania dofinansowania. W każdym przypadku mamy do czynienia z pewnym maksymalnym pułapem, którego wysokości nie można przekroczyć. Ponadto również zlecenie uprawniające do otrzymania dofinansowania konkretnego sprzętu rehabilitacyjnego może być wydane przez konkretnego specjalistę, co też jest bardzo dokładnie ujęte w przepisach. Sklep medyczny Visamed jest jednym z takich miejsc, w których można pozyskać wysokiej klasy sprzęt medyczny, który jednocześnie też oczywiście można pozyskać z wykorzystaniem odpowiedniej wysokości dofinansowania.

Zakup, tudzież wypożyczenie potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego jest czymś niezbędnym. Niezależnie od tego czy przysługuje nam dofinansowanie, czy też nie, należy się postarać, aby ów sprzęt znalazł się w naszym posiadaniu. To najważniejszy aspekt, a dopiero potem można mówić o uzyskaniu owego dofinansowania.

 

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *