Wszystko na temat treningu brzucha

Sposób na łamliwe paznokcie

łamliwe paznokcie

Łamliwe paznokcie są problemem, który na chwilę obecną dotyczy wiele kobiet. Próby poprawy sytuacji często sprowadzają się do sięgania po różnego rodzaju kosmetyki, kremy. Nie zawsze to jednak okazuje się być wystarczająco skutecznym. Tym samym szukamy czegoś innego. Tym czymś mogą być odpowiednie zioła. Tych na  rynku mamy wiele, a zatem chodzi o to, aby sięgnąć po te właściwe.

Sposób na mocne paznokcie

Co zatem może nam pomóc w sytuacji, gdy mamy do czynienia z łamliwymi paznokciami? Jednym z ziół jest skrzyp polny. De facto, jeśli znamy się na ziołach i mamy do nich dostęp, to możemy sami ów skrzyp zebrać i przygotować. Jednakże w większości przypadków lepszym rozwiązaniem jest jego zakup w odpowiednim sklepie zielarskim lub aptece. Skrzyp polny jest dla ludzkiego organizmu źródłem krzemu, który z kolei wspomaga produkcję kolagenu. Tenże składnik jest odpowiedzialny za wspomaganie nie tylko zdrowia paznokci, ale także włosów oraz skóry. Istotnym elementem jest to, aby wraz z piciem naparu ze skrzypu polnego, zadbać o zwiększenie ilości przyjmowanej witaminy B1. Skrzyp w nadmiernych ilościach może spowodować jej niedobór.

Sięgając po wieprzowinę czy też po produkty strączkowe, możemy we właściwy sposób zadbać o odpowiednią ilość przyjmowanej witaminy B1. Sposobów na łamliwe paznokcie jest bardzo wiele. Oczywiście można się wspomagać kosmetykami, ale w tym przypadku ważne jest to, aby owe kosmetyki odznaczały się bardzo wysoką jakością, a to niewątpliwie również związane jest z wysoką ceną jej zakupu.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *