Wszystko na temat treningu brzucha

Przebarwienia oraz cienie pod oczami

cienie pod oczami

Przebarwienia oraz cienie pod oczami to problem, który w dużej mierze dotyczą wielu kobiet. Jednocześnie też ile kobiet, tyle sposobów na pozbycie się owego problemu. Tymczasem jednak wiele osób sięga po sposoby, które de facto nie okazują się skuteczne. Bardzo często owe przebarwienia oraz cienie pod oczami pojawiają się po ciąży. Jest to w głównej mierze związane z gospodarką hormonalną. Po ciąży mamy do czynienia z podwyższonym poziomem estrogenów, a to przekłada się w sposób bezpośredni na zwiększenie produkcji melaniny. To z kolei sprawia, że kolor skóry pod oczami się zmienia, że pojawiają się owe cienie.

Jak pozbyć się przebarwień?

Mówiąc o sposobach na pozbycie się owych przebarwień, dużą rolę odgrywają różnego rodzaju zabiegi. Można tutaj wskazać chociażby na bezinwazyjne zabiegi liftingu czy też na zabiegi, podczas których wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe. Zabiegi te to nie jedyny sposób na to, aby pozbyć się niechcianych przebarwień. W dużej mierze pomóc może działanie zapobiegawcze. W tym względzie w okresie ciąży jak i bezpośrednio po niej należy unikać zbyt długiego wystawiania cery na działanie promieni słonecznych.

Oczywiście nikogo nie odżegnujemy od spacerów na świeżym powietrzu, ale chroniąc się przed przebarwieniami na skórze, warto jest ograniczyć. Jak najbardziej można oczywiście postawić także na stosowanie różnych dobrej jakości kremów, innych kosmetyków. W tym względzie bardzo ważne jest to, aby postawić właśnie na wysoką jakość, ponieważ to daje najlepsze efekty.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *