Wszystko na temat treningu brzucha

Dziurawiec zwyczajny i jego cudowne właściwości

dziurawiec

Dziurawiec zwyczajny jest jedną z tych roślin, która pozwala na poradzenie sobie z różnymi problemami zdrowotnymi. Jest to roślina, którą możemy sami zbierać na łąkach i sami przyrządzać napary w domu. Jednakże z drugiej strony jest to ogólnie dostępna roślina, którą możemy zakupić w sklepie zielarskim oraz aptece. Dziurawiec zwyczajny jest również taką rośliną, której stosowanie może wywołać pewne skutki uboczne. Bardzo ważne jest to, aby po zastosowaniu dziurawca zwyczajnego nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych, gdyż może dochodzić do wystąpienia poparzeń słonecznych.

Jakie składniki znajdują się w dziurawcu?

W dziurawcu można zetknąć się z kilkoma istotnymi składnikami, dzięki którym można właśnie mówić o bardzo pozytywnym działaniu zdrowotnym. W dziurawcu zatem mamy do czynienia z obecnością takich składników jak chociażby hypercyna, kwertecyna oraz rutyna. Poza tym mamy tam obecne olejki eteryczne, żywice, kwasy organiczne, sole mineralne, sole, choliny, pektyny, witamina A oraz C. W jakich sytuacjach i w odniesieniu do jakiego rodzaju zaburzeń można i należy stosować dziurawiec zwyczajny? Na pewno jeśli mamy do czynienia z zaburzeniami żołądkowymi oraz zaburzeniami dróg żółciowych, to dziurawiec może nam wydatnie pomóc. Poza tym również jeśli mamy do czynienia ze stanami zapalnymi błony śluzowej, jeśli mamy do czynienia ze zmniejszonym wydzielaniem soków trawiennych, z bólami brzucha, wzdęciach. Mówiąc o działaniu dziurawca, o wspomaganiu się dziurawcem, warto także wskazać na jego zalety w odniesieniu do leczenia stanów depresyjnych, różnych stanów napięcia nerwowego.

Niepokoje i lęki – zwalcz je

Dziurawiec można stosować także w odniesieniu do dzieci, które mają nocne lęki, które mają jakieś niepokoje. To jednak jeszcze nie wszystko, co warto wiedzieć na temat owej rośliny. Dziurawiec zwyczajny jest bowiem stosowany także wówczas, gdy mamy do czynienia ze zjawiskiem zaniku pigmentu skórnego. Inaczej mówiąc jest on stosowany w sytuacji, gdy mamy do czynienia z występowaniem bielactwa. Warto posiadać dziurawiec w domowej apteczce, ponieważ jest to roślina, która bardzo może przydać się w okresie zimowym.

 

Dziurawiec na rany i odmrożenia

Dziurawiec działa także zewnętrznie powodując przyspieszenie gojenia się ran, odmrożeń, powodując przyspieszenie gojenia się odmrożeń. Wyciągiem z dziurawca można z powodzeniem przemywać różnorodne wrzody, ropnie, można stosować go na skórę trądzikową. Jeśli mamy do czynienia z osłabieniem czynności wątroby czy też z wystąpieniem kamicy nerkowej, to jest to również zioło, dzięki któremu możemy mówić o skutecznym wspomaganiu leczenia. Tak więc, jak widać, dziurawiec zwyczajny ma bardzo szerokie zastosowanie we wspomaganiu zdrowia człowieka w różnych jego aspektach. Dziurawiec zwyczajny to roślina, która ma nam bardzo wiele pozytywnego do zaproponowania i jest też bardzo łatwa w rozpoznaniu. Dlatego też samodzielne jej zbieranie jest jak najbardziej możliwe i nie niesie ryzyka, że ktoś może go pomylić z inną rośliną, która może okazać się dla człowieka niekorzystna, może okazać się toksyczna.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *