Wszystko na temat treningu brzucha

Jak chronić się przed promieniowaniem słonecznym?

słońce w zimie

Nie tylko apteczne kremy mogą nas chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV. Okazuje się, że także rośliny mają wielką moc w tym zakresie. Co więcej niektóre z roślin zawierają w swoim składzie substancje, dzięki którym możemy pielęgnować naszą skórę.

Pokrzywa indyjska dla osób z jasną karnacją

Osoby o jasnej karnacji bardzo trudno się opalają a wręcz nawet tęsknią za opalenizną. Teraz jest dla nich nadzieja albowiem zawarte w pokrzywie związki działają nieco jak samoopalacz. Pokrzywa indyjska prowokuje organizm do wytworzenia prawdziwej opalenizny a jednocześnie chroni skórę przed promieniowaniem UV.

Orzech włoski

Alkoholowy wyciąg z orzecha włoskiego stosuje się od wieków do koloryzacji włosów. Niedawno wykazano, że ma on również szczególną skuteczność w czasie opalania. Najważniejszym składnikiem orzechów włoskich jest juglon, który reagując z białkami keratynowymi, jakie to obecne są w skórze jednocześnie barwi ją a także chroni przed promieniowaniem UV.

Pestki winogron

Pestki winogron eliminują wolne rodniki, które odpowiedzialne są za niszczenie skóry ale także całego organizmu. Dodatkowo chronią skórę przed promieniowaniem słonecznym. Warto wspomnieć, że spowalniają także proces starzenia się organizmu, albowiem uwalniają elastazę, która odpowiada za jędrność skóry.

Oleje roślinne

Zamiast oleje roślinne dodawać do sałatek warto nimi w czasie upałów nasmarować skórę. Olejki sezamowy, czy kokosowy zawierają naturalne filtry słoneczne. Olej sezamowy doskonale sprawdza się także w stymulacji i regeneracji komórek skóry. Dodatkowo radzi sobie z zapaleniami skóry, alergią oraz podrażnieniami.

Cebula

Najczęściej cebula kojarzy nam się z zimowymi przeziębieniami. Niewielu z nas wie, że doskonale wspomaga nas także latem, zwłaszcza, kiedy wiele godzin przebywamy na plaży. Zawiera w sobie kwercetynę, zaś ona ma działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Hamuje powstawanie nowotworów skóry a także zapewnia doskonałą ochronę przeciwsłoneczną.

Czerwone algi

Czerwone algi są nie tylko pyszne, ale także bardzo bogate w witaminę B12. To właśnie one rozwinęły bardzo skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Algi czerwone to wodorosty, które występują w płytkich wodach, a tym samym są narażone na bardzo silne promieniowanie UV. Z tego też względu wytwarzają dwa typy białek, które są zdolne pochłaniać nadmierne ilości promieni słonecznych. Czerwone algi mają również działanie przeciwstarzeniowe. Po kilku tygodniach ich regularnego stosowania poprawia się elastyczność i gładkość skóry.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *