Wszystko na temat treningu brzucha

Kwas hialuronowy

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy nie bez przyczyny jest nazywany eliksirem młodości. Znalazł obszerne zastosowanie główne w kosmetyce. Medycyna znalazła dla niego miejsce w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, chorób oczu i wątroby oraz w walce z nowotworami. Kwas ten to substancja występująca w organizmie człowieka. Jego najważniejszą i fundamentalną funkcją jest wiązanie wody.

Zadbaj o poziom kwasu w organizmie

Niestety z wiekiem jego poziom znacznie się zmniejsza. Możemy to zaobserwować, gdyż skóra ulega wówczas znacznemu wysuszeniu, wiotczeje i pojawiają się tak bardzo znienawidzone przez większą cześć populacji zmarszczki. Zmianie na gorsze ulega również funkcjonalność naszych stawów, gdyż zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego odpowiada za mniejszą sprężystość chrząstki stawowej. Dlatego właśnie dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że sztucznie pozyskiwany kwas hialuronowy jest głównym składnikiem wszelkich specyfików odmładzających. W gabinetach medycyny estetycznej jest to temat pierwszorzędny. Zwykle przybiera formę żelu, który jest wstrzykiwany w zmarszczki w celu ich wypełnienia i wygładzenia.

Niestety osiągnięte w ten sposób efekty nie są trwałe, gdyż trzeba pamiętać, że związek ten jest wydalany z naszego organizmu w sposób naturalny i systematyczny. Najlepszej jakości preparaty stosowane w tego typu zabiegach dają gwarancję na maksymalnie dwanaście miesięcy. Kwas hialuronowy jest również znany specjalistom zajmującym się chorobami oczu. Jest on głównym składnikiem płynów do soczewek i kropli do oczu. Kwas ten jest bardzo pomocny w leczeniu tak zwanego zespołu suchego oka.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *