Wszystko na temat treningu brzucha

Jak dobrać ubrania do sylwetki?

Jak dobrać ubrania do sylwetki?

Niestety nadal niewielu z nas wie jak się ubrać, by w danej stylizacji nie tylko dobrze się czuć, ale i wyglądać. Tymczasem zarówno wzrost, waga, jak i sylwetka to podstawowe zasady, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze garderoby. I tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Warto więc pamiętać o powyższych wskazówkach, zwłaszcza w czasie robienia zakupów. Dzięki tego typu radom zyskamy np., czas, który normalnie tracimy na mierzenie zbędnych ubrań. Warto pamiętać, że gdy wyglądamy w danym stroju korzystnie to i automatycznie lepiej się w nim czujemy. W poniższym artykule więc znajdziesz szereg praktycznych porad jak dobrać garderobę w taki sposób, by ukryć wszelkiego typu mankamenty naszej figury.

Złote zasady dobierania garderoby

Na początek weźmy pod lupę osoby zarówno wysokie, jak i szczupłe. Choć mogłoby wydawać się, że taka sylwetka nie ma żadnych wad to w rzeczywistości jest inaczej. W przypadku szczupłej sylwetki należy unikać nie tylko obcisłych ubrań, ale i tych, które odsłaniają za dużo (np. podkoszulek). Długą szyje warto lekko zakryć szalikiem, lub ozdobnym naszyjnikiem. Co ważne również mężczyźni z tego typu sylwetką powinni nosić włosy średniej długości.

Teraz sytuacja odwrotna, mianowicie osoby niskie, które chcą ukryć dodatkowe kilogramy. W tym wypadku niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniego umiaru. Obcisłe ubrania zdecydowanie są wykluczone. Zbyt luźne jednak dodadzą Ci jeszcze więcej kilogramów. Powinno się unikać nadmiernego „luzu” zwłaszcza w okolicach ramion. Dodatkowo warto unikać wszelkiego rodzaju guzików, zdobień, czy broszek. W ogólnej stylizacji powinna dominować prostota – warto więc zdecydować się na np. proste sukienki, czy garsonki, które dodatkowo wydłużą optycznie Twoją sylwetkę.

A jak wygląda sytuacja w przypadku osób niskich, ale szczupłych? W tej sytuacji należy pamiętać przede wszystkim o stonowanych kolorach jeśli chodzi o ubrania dla kobiet. Jeśli chodzi o wzory to doskonale sprawdzają się pionowe paski. Dzięki nim wygląda się przede wszystkim na wyższego. W przypadku kobiet mogą pozwolić sobie również na wyższy obcas, lub szpilkę, Należy pamiętać, że wszystko w granicach umiaru. W związku z tym grunt, by nie przesadzić zarówno z wysokością, jak i kolorystyką. Pamiętaj, że poszczególne elementy Twojej stylizacji muszą przede wszystkim zgrabnie się komponować.

Wśród poszczególnych typów figury mamy też osoby, które są zarówno wysokie, jak i mające problemy z dodatkowymi kilogramami. W tym wypadku istotne, aby ubrania były dobrze dopasowane do ciała. Należy uważać również kolorystykę i wzoru – grunt bowiem, by nie przesadzić. Panowie, by skrócić swoją sylwetkę mogą nosić dłuższe marynarki i swetry.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku doboru ubrań bardzo ważna jest też pora roku. W wakacje bowiem powinniśmy dobierać też takie materiały, by się nie spocić, zwłaszcza, gdy idziemy np. na wesele, czy rodzinną uroczystość. Istotne jest również, czy dana impreza jest na sali, czy np. w plenerze.

By: admin