Wszystko na temat treningu brzucha

Kwestia podstawowa dla białka

kulturysta

Z jednej strony powiemy, że białko jest bardzo ważnym składnikiem naszego sposobu odżywiania się i jest to jak najbardziej słuszne stwierdzenie. Z drugiej strony należy jednakże zapytać czy w takim układzie jest to obojętne, ile tego białka będziemy spożywali? Oczywiście, że nie jest to obojętne. Pytanie to jest o tyle istotne, gdyż powszechnie istnieje przekonanie o bardzo dobroczynnym wpływie białka na odchudzanie, na zachowanie szczupłej sylwetki oraz na przyrost masy mięśniowej. Chęć osiągnięcia powyższych celów mógłby nas nieco zmylić, mógłby spowodować, że sięgalibyśmy po bardzo duże ilości białka, a to byłby bardzo duży błąd.

Działanie białka

Działanie białka, o którym mowa powyżej jest oczywiście jak najbardziej prawdziwe, aczkolwiek musimy w tym miejscu jasno zaznaczyć, że białko spożywane w nadmiernych ilościach jest dla nas szkodliwe, że może powodować wiele skutków ubocznych, wiele działań niepożądanych, a nawet można mówić o groźnych chorobach. Dlatego też ilość białka w naszej codziennej diecie powinna być zoptymalizowana, powinna nie być ani zbyt duża, ani też zbyt mała. Do takich celów jak osiąganie większej masy mięśniowej lub szczupła sylwetka ciała nie dochodzi się wyłącznie poprzez spożywanie białka, a poza tym osiąganie takich celów to kwestia czasu, kwestia uzbrojenia się w cierpliwość, nie możemy tutaj mówić o żadnym szybkim efekcie.

Białko a sport

Mówiąc o kwestii osiągania pewnych celów sportowych, pewnych celów dotyczących naszego ciała w kontekście spożywania białka, nie możemy ograniczać się tylko i wyłącznie do tego, aby nie spożywać go w nadmiarze ani też w zbyt niskiej ilości. My w tym miejscu musimy również wskazać na jakość spożywanego białka, gdyż ona także jest bardzo ważna, a nawet można powiedzieć, że jest ona kluczowa. Mówiąc o rodzaju spożywanego białka, mamy na myśli białko zwierzęce oraz białko roślinne. W naszej codziennej diecie powinny bowiem znaleźć się produkty z obu grup i to może dać nam zamierzony efekt, to może dać nam upragniony sukces, jakim jest szczuplejsza sylwetka ciała lub większa masa mięśniowa.

http://lifeandhealth.pl/ziola-dla-sportowcow/

By: Bartek M.