Wszystko na temat treningu brzucha

Najlepiej działające odżywki

Odżywki, suplementy… Dziś jeśli chcemy mieć ładną i szczupłą sylwetkę, czy idealną rzeźbę nie wystarczy już tylko przejść na dietę. Cały proces powinien bowiem składać się z trzech elementów. Po pierwsze, to oczywiście wcześniej wspomniana dieta, ta jednak powinna być bezpośrednio podparta odpowiednimi ćwiczeniami. Kolejny, współcześnie ważny czynnik, to odżywki, inaczej suplementy. Są one niezwykle pomocne. Należy jednak pamiętać o tym, by traktować się jako uzupełnienie, a nie jako podstawę do uzyskania oczekiwanych efektów.

Jeszcze inną sprawą jest nie spożywanie odżywek ,,na własną rękę”. Nie zależnie od tego z jakiego źródła kupujemy odżywkę, zawsze należy skonsultować jej przyjmowanie z lekarzem, trenerem personalnym, lub producentem danego suplementu.

My dzisiaj z kolei zajmiemy się tym jakie odżywki są potrzebne dla naszego organizmu pod względem określonych składników.

Po pierwsze białko

http://e-poduszki.pl/O tym jak ważne jest dla naszego organizmu nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Śmiało można stwierdzić, że to właśnie ten składnik stanowi siłę naszego organizmu. Bierze bowiem czynny udział nie tylko w budowaniu kości, ale tkanki mięśniowej. W związku z tym wśród różnego rodzaju odżywek wśród najczęściej wymienianych zalicza się właśnie odżywki białkowe.

Wśród odżywek szczególnym przypadkiem są te z zawartością białka serwatkowego. Białko serwatkowe jak wiemy powstaje w wyniku fermentacji określonych resztek białka wykorzystywanych do produkcji mleka. Skierowane jest przede wszystkim do osób uczulonych na laktozę.

W przypadku białka ogromną rolę odgrywają także aminokwasy.

Odpowiednia ilość białka może nie tylko zapobiec wielu kontuzjom, ale pozwolić na szybsze dojście do pełnej sprawności po różnego rodzaju urazach.

Kreatyna dodaje siły

Czyli powinni spożywać ją wszyscy Ci, którzy poddawani są najbardziej wyczerpującym treningom. Zapewnia zapas energii nie tylko w jego trakcie, ale i po zwiększając wydajność całego organizmu pozwalając mu się jeszcze szybciej zregenerować. Jako ciekawostkę warto dodać, że stosowanie odpowiedniej ilości kreatyny w młodości pozwala na wolniejszy proces starzenia się mięśni w późniejszym wieku. Nie bez kozery więc kreatyna nazywana jest ,,paliwem” dla organizmu.

Na temat kreatyny pojawiło się wiele sprzecznych głosów, gdzie między innymi zarzuca się jej niszczenie nerek, jednak żadnej tego typu teorii nie potwierdzono naukowo.

A co z węglowodanami?

Doskonale wiemy, że węglowodany zwłaszcza w przypadku diety zalecane są wyłącznie w ograniczonych ilościach. Na rynku jednak są dostępne odżywki zawierające właśnie ten składnik. Podobnie jak kreatyna dodają one energii i wzmacniają organizm. Dlatego też zalecane są sportowcom, którzy poddawani są intensywnemu pakietowi ćwiczeń.

Witaminy i minerały

Choć w większości stanowią niejako uzupełnienie powyższych wartości, są jednak bardzo ważne, dlatego nie powinno ich zabraknąć w żadnej suplementacji.

Dla kogo odżywki?

Przede wszystkim dla sportowców i to zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, dla wszystkich tych, którzy intensywnie ćwiczą i prowadzą aktywny tryb życia.

By: admin