Wszystko na temat treningu brzucha

Najskuteczniejsze zioła na trądzik

zioła na trądzik

Trądzik pojawia się nie tylko w okresie dojrzewania, chociaż wówczas dla wielu osób jest prawdziwą zmorą. Problemy skóry mogą pojawić się w każdym wieku i warto wiedzieć, że wiele z nich można zwalczyć domowymi sposobami. Wystarczy zastosować zioła które mają właściwości oczyszczające, kojące i przeciwzapalne.

Walory ziół w pielęgnacji skóry

Wiele ziół ma niemal zbawienny wpływ na stan i kondycję naszej skóry. Warto chociażby wspomnieć o fiołku, nagietku, czy oczarze wirginijskim. To właśnie picie naparów stworzonych z tych ziół, czy też przemywanie nimi twarzy pozwoli nam raz na zawsze pozbyć się trądziku. Zioła sprawią, że pozbędziemy się nieestetycznie wyglądających pryszczy, ale jednocześnie poprawi się kondycja i wygląd całej naszej skóry.

Nagietek lekarski sposobem na piękną i zdrową cerę

Nagietek nie tylko upiększa nasze ogrody, ale również jest jedną z roślin o właściwościach kosmetycznych. W swoim składzie zawiera saponiny i alkohole triterpenowe a także ich estry, sterole, karotenoidy, flawonoidy, kumaryny, olejek eteryczny. To właśnie te składniki leczą skórę z trądziku. Stosując regularnie nagietek mamy pewność, że działa on przeciwzapalnie i bakteriobójczo, a także doskonale regeneruje skórę i pomaga uporać się z niemal wszystkimi jej niedoskonałościami. Nagietek szybko upora się z trudnymi zaskórnikami i trądzikiem.

Obecnie można kupić szereg gotowych kosmetyków, które w składzie zawierają nagietek. Są one przeznaczone do pielęgnacji skóry problematycznej, suchej, podrażnionej i trądzikowej.

By: Aneta R.