Wszystko na temat treningu brzucha

Niebezpieczny stereotyp

odżywki

Powszechnie uważa się, iż aby móc cieszyć się zdecydowanie wyższym poziomem swojej masy mięśniowej, aby móc mówić o znacznie większej muskulaturze, należy sięgnąć po produkty białkowe, a nadto również sięgnąć po odżywki białkowe. Oczywiście jest w tym stwierdzeniu dużo racji, jest to prawda, aczkolwiek musimy w tym miejscu wskazać na pewno bardzo istotne zagrożenie, jakie niesie ze sobą stosowanie nadmiernej ilości białka.

Piękne mięśnie

Chcąc, bowiem uzyskać wyższy poziom masy mięśniowej, chcąc nazbyt szybko dojść do wysokiego poziomu muskulatury, możemy spożywać nadmierną ilość białka, a to jest związane z bardzo dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia, a nawet dla naszego życia. Zbyt duża ilość przyjmowanego białka na pewno nie spowoduje, że będziemy czuli się lepiej, chociaż w pewnym zakresie na pewno może nam pomóc w uzyskaniu wyższego poziomu muskulatury. Do tego celu jednakże należy dążyć w sposób rozsądny i jednocześnie też należy dać swojemu ciału, swoim mięśniom nieco więcej czasu. W tym miejscu chcemy w sposób szczególny wskazać na pewne negatywne skutki, z jakimi wiąże się nadmierna ilość białka obecnego w spożywanych pokarmach. Przede wszystkim zbyt wysoka ilość białka to znaczne podwyższenie poziomu cholesterolu w naszej krwi, co oczywiście wpływa także na pracę naszego serca. Zbyt duża ilość przyjmowanego białka to również zwiększona ilość gromadzonego w naszych stawach kwasu moczanowego. Skutkiem tego może być oczywiście bardzo groźna i zarazem również bardzo uciążliwa dla nas choroba, jaką jest podagra. Nadmierna ilość białka w spożywanych pokarmach jest równoznaczna z bardzo dużym obciążeniem dla naszych nerek, a to już jest aspekt, który należy uważać za bezpośrednie zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale nawet dla naszego życia.

Niedobór białka

Można jeszcze wskazać na takie elementy jak nadmierna nerwowość, jak kłopoty ze snem czy też kłopoty z ustabilizowaniem poziomu ciśnienia tętniczego. Jeśli więc zwiększamy obecność białka w naszej codziennej diecie, to niewątpliwie nie można w tej kwestii przesadzić i należy nie przekraczać pewnej dawki maksymalnej. Wszakże przecież chcemy osiągnąć tylko pozytywne efekty działania białka i na pewno nikt z nas nie chce narażać własnego zdrowia i życia na szwank przez jakieś nieodpowiedzialne ruchy, przez nieodpowiedzialne odżywianie się. Białko ma dla nas wydźwięk jak najbardziej pozytywny, aczkolwiek podstawą jest to, aby nie wspomagać się nadmierną jego ilością, jak również to, aby w codzienności nie spożywać go zbyt mało, gdyż to również nie będzie dobre dla naszego zdrowia.

By: Bartek M.