Wszystko na temat treningu brzucha

Niewydolność nerek

nerki

Nerki odgrywają bardzo istotną rolę w organizmie każdego człowieka. Przede wszystkim stanowią one element filtracji krwi. Wszelkie nieprawidłowości w działaniu nerek będą niemalże od razu odczuwalne i stanowią bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia oraz dla życia danej osoby. Podstawowym objawem, który może wskazywać na wystąpienie problemów z nerkami, jest towarzyszące uczucie przemęczenia, ociężałości, senności.

Problemy z koncentracją a nerki

Należy tutaj również wskazać na poważne problemy z koncentracją, występuje ciągła drażliwość. Już sam wygląd danej osoby może wzbudzać podejrzenia. Taka osoba jest opuchnięta – w tym zwłaszcza chodzi o nogi oraz o twarz. Następnie dochodzą także inne objawy, które mogą pogorszyć samopoczucie. Mowa jest mianowicie o wymiotach, o nudnościach, bólach głowy oraz poważnych problemach skórnych. W tym momencie, gdy mamy do czynienia z takimi objawami, warto jest wykonać pewne badania. Mają one na celu sprawdzenie czy za tymi dolegliwościami faktycznie kryją się problemy z nerkami. Stosowne badania sprowadzają się do wykonania badania moczu na zawartość białka oraz badanie poziomu mocznika oraz kreatyniny. Istotnym elementem jest także badanie poziomu elektrolitów we krwi.

Jeśli w tym miejscu dochodzi do pewnych odchyleń od normy, to należy podjąć odpowiednie działania. Im szybciej podejmiemy leczenie, tym większe mamy szanse na to, że nasze nerki szybciej będą sprawne. Oczywiście pewności nie mamy, gdyż uszkodzenie naszych nerek może okazać się trwałe i nieodwracalne.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *