Wszystko na temat treningu brzucha

Olej tamanu i jego niesamowite właściwości

olej tamanu

Olej tamanu jest niezwykle popularny w Azji, jednakże coraz częściej jego właściwości cenione są również na terenie Europy. Olej ten dociera również do Polski, a co za tym idzie, możemy niemalże do woli korzystać z jego niesamowitych zalet. Dowiedz się czym jest olej tamanu i jakie są korzyści korzystanie z niego?

Olej tamanu – co to właściwie jest?

Olej tamanu otrzymywany jest z pestek owoców, rosnących na drzewie tamanu. Drzewo to rośnie w południowej Azji, Afryce a także spotkać go można na wyspach Pacyfiku. Od wielu wieków ludy Polinezji uznawały drzewo za święte i niezwykle wartościowe. Wszystko dlatego, że z każdej jego części, zarówno z kory, owoców, czy też liści wytwarzano leki i  to leki niezwykle skuteczne. Obecnie również uważa się, że olej ten ma szereg leczniczych właściwości, które na pewno warto znać.

Jakie właściwości ma olej tamanu?

Olej wyróżnia się przede wszystkim właściwościami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi a także gojącymi. Te właściwości sprawiają że świetnie sprawdza się w leczeniu reumatyzmu, ran, poparzeń, czy też odmrożeń. Dodatkowo znakomicie redukuje blizny i rozstępy. Olej ma także właściwości antybakteryjne, co sprawia, że regularnie stosowany zapobiega wypryskom i zaskórnikom. Warto wspomnieć również, że ma właściwości nawilżające, co sprawia, że powinny zastosować go przede wszystkim osoby, które borykają się z problemem suchej skóry.

By: Aneta R.