Wszystko na temat treningu brzucha

Oparte na aminokwasach

badania wśród kobiet

Odżywki dla sportowców to bardzo wiele różnych produktów, których celem jest wspomóc nasze starania treningowe. Mówiąc o odżywkach sportowych nie możemy powiedzieć, że to od nich zależy nasz sukces treningowy, ale na pewno w dużej mierze mogą nas one wspomóc. Rynek odżywek sportowych jest bardzo bogaty.

Odżywki na masę

Niemniej jednak w tym miejscu w sposób szczególny chcemy wskazać na odżywki sportowe stosowane w celu zwiększenia poziomu masy mięśniowej. Tutaj również można mówić o dosyć sporej grupie produktów, wśród których na specjalne wyróżnienie bez wątpienia zasługują aminokwasy rozgałęzione. Aby móc mówić o wyższym poziomie masy mięśniowej, musimy dostarczyć do naszego organizmu, musimy dostarczyć do owych mięśni znaczącą ilość aminokwasów rozgałęzionych. W pewnej części jest to możliwe poprzez odpowiednią, bogatą w pełnowartościowe białko dietę, aczkolwiek to na pewno nie wszystko. W tym miejscu bardzo ważnym elementem są odżywki sportowe zawierające w sobie aminokwasy rozgałęzione.

BCAA

W dużej mierze możemy wskazać na BCAA, czyli na kompleks trzech aminokwasów rozgałęzionych, czyli waliny, leucyny oraz izoleucyny. Odżywki sportowe oparte w swoim składzie na aminokwasach rozgałęzionych to wyższy poziom tkanki mięśniowej, a więc są to bardzo dobre odżywki dla kulturystów, bardzo dobre odżywki dla ciężarowców oraz dla innych sportowców, którym zależy na uzyskaniu większej masy mięśniowej. To jednakże nie wszystko. Tutaj, bowiem możemy mówić również o wyższym poziomie siły naszych mięśni, możemy mówić o większej wytrzymałości mięśniowej. Tym samym stosując BCAA, stosując aminokwasy rozgałęzione możemy uzyskać nie tylko wyższy poziom masy mięśniowej, ale dzięki temu można uzyskać znacznie więcej, można bardzo szybko zrealizować większą ilość celów treningowych. BCAA to jeden z popularniejszych suplementów diety stosowanych obecnie przez sportowców, jeden z bardziej skutecznych, a więc na pewno nie dziwi fakt, iż bardzo wiele osób po niego sięga, iż bardzo wielu sportowców nim się suplementuje.

By: Bartek M.