Wszystko na temat treningu brzucha

W kontekście nazewnictwa

kurs trenera personalnego

Turystyka medyczna jest zjawiskiem, które nabiera tempa, które stało się faktem, które ewoluuje. Jeszcze do niedawna zjawisko owo nie było bardzo popularne, a przynajmniej szeroko nie mówiło się o czymś takim, czym jest obecnie turystyka medyczna. W tym miejscu musimy, zatem nieco bliżej przyjrzeć się owemu zjawisku, musimy uściślić pojęcia. Przede wszystkim chcemy wyjść z założenia, chcemy zapytać, czym jest turystyka, jako taka? Tutaj mówimy o pojęciu, które jest związane przede wszystkim z przemieszczaniem się w jakimś określonym celu, a bezpośredni związek z owym przemieszczaniem się mają pewne świadczone usługi.

Różna forma turystyki

Turystyka może mieć bardzo wiele różnych podłoży, bardzo wiele różnych motywacji. Na pewno nie można turystyką nazwać podróż środkami komunikacji czy też samochodem do pracy lub do szkoły, gdyż to są codzienne czynności i nie ma tutaj mowy o świadczeniu usług turystycznych przy tejże okazji. Nie można mówić, zatem o turystyce medycznej w sytuacji, gdy jedziemy do sąsiedniego miasta na konsultację lekarską. Aby móc, bowiem mówić o turystyce medycznej, muszą być spełnione określone warunki. Podstawą jest usługa noclegowa. Oczywiście nie musi to być hotel, nie musi to być inny typowy obiekt noclegowy, ale nawet może to być nocleg u rodziny. Jeśli bowiem jednocześnie mamy do czynienia ze świadczonymi usługami medycznymi, z pobytem w szpitalu, z jakimiś zabiegami, jeśli mamy do czynienia z pobytem poza miejscem swojego stałego zamieszkania, przez co najmniej 2-3 doby, to jak najbardziej musimy mówić o zjawisku turystyki medycznej.

Podróż i leczenie

Bardzo często jednak turystyka medyczna związana jest z podróżą, z noclegami w jakimś obiekcie noclegowym, z usługami gastronomicznymi oraz z szeregiem usług towarzyszących, z pewną rekreacją. Dlatego też, jeśli mowa o turystyce medycznej, łączy ją z innymi rodzajami turystyki bardzo wiele elementów i tym samym również ona bardzo mocno może napędzać gospodarkę danego kraju, danego regionu turystycznego czy też nawet danej miejscowości turystycznej.

By: Bartek M.