Wszystko na temat treningu brzucha

Pierwsze kroki na siłowni

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę na siłowni, na pewno boisz się, że popełnisz błąd. Co więcej chcesz jak najszybciej uzyskać efekty, w postaci utraty tłuszczu, nabrania masy mięśniowej a jest to błąd. Zanim więc samodzielnie zaczniesz ćwiczyć przeczytaj kilka ważnych wskazówek, dzięki którym na pewno nie popełnisz błędów, które negatywnie mogą za skutkować Twoimi dalszymi ćwiczeniami na siłowni.

Rozpocznij trening z profesjonalnym trenerem

Jeżeli jesteś amatorem z całą pewnością warto jeśli rozpoczniesz trening z profesjonalistą.  Na pewno warto wybrać adekwatnego trenera personalnego, dzięki czemu poprowadzi nas do uzyskania prawidłowego, a zarazem szybkiego i bezpiecznego efektu ćwiczeń. Zaczynając ćwiczyć musisz również wiedzieć, że nie można sięgnąć od razu po duże i bardzo ciężkie ciężary, ponieważ możesz nabawić się kontuzji. Przeciwnie nowy użytkownik siłowni musi przede wszystkim nauczyć się trenować mięśnie, a dopiero potem siłę i dźwiganie ciężarów.

Nie myl filmów z rzeczywistością

Żaden początkujący nie powinien udają się na siłownię mylić filmów, które widzi w telewizji z rzeczywistością. Jeśli oglądasz filmy z zawodowcami, możesz mieć wrażenie, że Ty również możesz podołać takim wyzwaniom. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Należy pamiętać, że aby osiągnąć doskonałe efekty musisz długo i intensywnie ćwiczyć. Dopiero po pewnym czasie będziesz miał możliwość sprawdzić co naprawdę potrafisz, a przede wszystkim jak ukształtowały się twoje mięśnie i Twoja siła.

By: Aneta R.