Wszystko na temat treningu brzucha

Pilates – łatwy sport dla każdego

pilates

Ćwiczenia pilates to forma aktywności fizycznej przeznaczona dla każdego bez wyjątku. Oczywiście w tychże ćwiczeniach udział biorą w głównej mierze kobiety, aczkolwiek nie jest to żadną regułą i możemy na nich spotkać także bardzo wielu mężczyzn. Tego rodzaju ćwiczenia doskonale oddziałują na ludzki organizm, na poszczególne jego partie i tym samym są dobre dla jego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Ćwiczenia, które prowadzą do celu

W tym miejscu wskażemy w sposób szczególny na różne konkretne ćwiczenia, na które możemy postawić i które sprawią, że będziemy mogli mówić o osiągnięciu określonych celów. Zwijanie to ćwiczenie, w którym stajemy w rozkroku, a stopy stawiamy na szerokość bioder, ściągamy łopatki, opuszczamy barki, a następnie się prostujemy. Kolejnym etapem ćwiczenia jest powolne zwijanie się w dół na wydechu. Najpierw sięgamy brodą do mostka, następnie podwijamy szyję, klatkę piersiową oraz dolną część pleców. Przy rozluźnionych ramionach w dole robimy kolejny wdech.

Kiedy wydychamy powietrze, powinniśmy napiąć dolną część naszego brzucha i się prostujemy. Tę czynność będziemy powtarzać osiem razy. Prawda, że nie jest to nic trudnego, a dodatkowo dzięki temu ćwiczeniu czynimy bardzo duży ukłon w stronę zdrowia, w stronę poprawy tego zdrowia, w tym głównie mowa jest o kręgosłupie.

Istotna jest dokładność

Bardzo ważne jest to, aby ćwiczenie to wykonywać zalecaną ilość razy jak również, aby ćwiczyć określoną ilość razy w ciągu tygodnia, a owa ilość powinna oscylować wokół wartości 3-4. W ten sposób możemy bowiem osiągnąć to, na czym nam będzie zależeć. Ćwiczenie mniejszą ilość powtórzeń lub mniejszą ilość razy w ciągu tygodnia mija się z celem, gdyż w ten sposób na pewno nie osiągniemy tego, na czym nam zależy, nie osiągniemy żadnych pozytywnych efektów, a jedynie poświęcimy czas i być może również pieniądze nie odnosząc z tego tytułu żadnych pozytywnych rezultatów, żadnych wymiernych korzyści dla naszego zdrowia. Na pewno jednak to pilates należy słusznie uznać za jedną z tych bardziej korzystnych dla zdrowia form aktywności fizycznej.

Dziękujemy za współpracę: http://balanced-body.pl/

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *