Wszystko na temat treningu brzucha

Poduszki ortopedyczne, a komfort snu

jakość snu

W ostatnich latach poduszki ortopedyczne cieszą się ogromnym zaufaniem wśród coraz większego grona zadowolonych klientów. Przede wszystkim ten rodzaj poduszek likwiduje problemy związane z bólami kręgosłupa, a także wszelkiego rodzaju wadami postawy. Problemy te jak wiemy mogą być objawem wielu dolegliwości. W wielu przypadkach jednak przyczyną jest zwyczajny, nieprawidłowy sen. Bo to warto wspomnieć, że dobry sen zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie w czasie dnia. Dlatego poniżej zajmiemy się znaczeniem poduszek dla prawidłowego snu, oraz krótko doradzimy jak sami możemy domowymi sposobami zapewnić sobie jego komfort.

Dla dobrej nocy

Jak już wyżej zostało wspomniane zadaniem poduszek ortopedycznych jest przede wszystkim likwidacja bóli kręgosłupa, oraz mięśni, a także zapobieganie wadom postawy. Te wszystkie czynniki sprawią także, że następnego dnia obudzimy się wypoczęci, tym samym staniemy się bardziej wydajni, a także mniej odporni na różnego rodzaju infekcje. Poduszki ortopedyczne jednak spełniają swoją role wtedy, gdy są odpowiednio dobrane do pozycji w której zasypiamy. I tu mamy na myśli zarówno spanie na boku (poduszka w kształcie ,,walka”). Plecach (niska, miękka, z wyprofilowaniem), czy brzuchu (poduszka w kształcie gwiazdy). W przeciwnym razie poduszka zamiast pomóc może nam wręcz zaszkodzić, dlatego tak ważny jest jej odpowiedni dobór.

Komfort snu w naszych rękach

A ściślej w nawykach jakie mamy zanim położymy się spać. Bo zanim położymy się do łóżka powinniśmy zapewnić sobie maksymalny relaks. Dlatego tu najlepszym rozwiązaniem okazuje się dobra, lekka książka, zielona herbata (lub w razie podenerwowania melisa), relaksacyjna muzyka i lekko przytłumione światło. Przed spaniem warto zrezygnować z komputera, czy telewizora. Ostatni posiłek warto też zjeść na minimum dwie godziny przed spaniem. Jest to bardzo ważne, gdyż musimy pamiętać, że to właśnie w nocy organizm oddaje stres minionego dnia.

By: admin