Wszystko na temat treningu brzucha

Co zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera?

alzheimer

Choroba Alzheimera jest to otępienie i nieuleczalna choroba neurodegradacyjna. Występuje ona najczęściej u osób po 65 roku życia. U każdego pacjenta przebiega inaczej jednak możemy wyróżnić jej objawy takie jak trudności z przypominaniem sobie niedawnych zdarzeń, wahania nastroju, agresja, splatanie, utrata pamięci długotrwałej.

Mutacja genu TM2D3

Zespól naukowców zbadał ponad 11 tysięcy genów u 1393 pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera. Podczas badań ustalono, że rzadka mutacja genu TM2D3 ma związek z większym ryzykiem choroby. Niestety na dzień dzisiejszy leczymy tylko same objawy tej choroby, która prowadzi do śmierci pacjenta. Nie zanana jest terapia zatrzymująca postępowanie choroby. Najczęściej ta mutacja genetyczna występuje u ludzi mieszkających w Islandii w porównaniu z innymi mieszkańcami Europy. Zrównoważona dieta, ćwiczenia umysłowe i fizyczne spowalniają tylko postępowanie dysfunkcji poznawczych. Ze względu na niszczycielski charakter choroby Alzheimera cierpiący na nią chorzy wymagają pomocy otoczenia, krewnych.

Cztery istotne geny

Już wiadomo, że jest to obumieranie komórek nerwowych w mózgu. Za jej rozwój są odpowiedzialne co najmniej cztery geny zlokalizowane na czterech chromosomach. W rozwoju tej choroby nie bez wpływu zostają czynniki środowiskowe. Oddziaływanie metali i niski poziom hormonów. Czekamy na leki hamujące powstawanie i odkładanie beta-amylioidu, będą ona powstrzymywały rozwój choroby nie tylko łagodziły jej objawy. Wraz z donepezilem i memantyną prawdopodobnie nastąpi przełam w leczeniu choroby Alzheimera.

By: admin