Wszystko na temat treningu brzucha

Maty do fat burning – jak działają?

mata do fatburningu - jak działa?

Większość kobiet zapytanych o powód podjęcia aktywności fizycznej odpowiada „chęć zgubienia kilku zbędnych kilogramów”. To główny powód dla którego najczęściej podejmujemy treningowe wyzwanie. Jednak cały wysiłek spełznie na niczym jeśli dopierzemy zły zestaw ćwiczeń. Wśród najpopularniejszych treningów fitness jeśli chodzi o redukcje tkanki tłuszczowej są ćwiczenia fat burning. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć im się nieco bliżej.

Fat burning – jak działaja?

Jak już wyżej zostało wspomniane ćwiczenia fat burning mają na celu przede wszystkim redukcje tkanki tłuszczowej. W związku z tym w czasie ćwiczeń aktywizują się przede wszystkim mięśnie brzucha, ud i pośladków. Redukcja tkanki tłuszczowej, to jednak nie jeyna zaleca fat burning. Ten zestaw ćwiczeniowy wspiera także oddech, oraz koordynacje ruchową. To co warto również wiedzieć o fat burning, to fakt, że jest to połączenie aerobiku z elementami choreografii. Sam przebieg zajęć jest zależy od twórczości prowadzącego. W przypadku tego typu treningów wyklucza się biegi i skoki. Jeśli chodzi o działanie prozdrowotne, to w wielu przypadkach fat burning wspiera układ krążenia.

Jak wyglądają przykładowe ćwiczenia?

Co na początek? Tu nie lada zaskoczenie. Taniec w dowolnym stylu do ulubionego, energetycznego utworu. Jest to forma rozgrzewki, która powinna trwać mniej więcej 15 minut. Samych rodzajów ćwiczeń jest wiele. Przykładowo możemy polecić wykonanie 3 podskoków z taką samą ilością przysiadów. Kolejny przykład, to pięciokrotne podskoki na jednej nodze. Jeszcze innym sposobem może być trzyminutowy marsz, lub seria 2-stu „rowerków” wykonanych na plecach. W przypadku ostatniego ćwiczenia dowolność figur jest dowolna, najważniejsze to zaangażować możliwie jak najwięcej partii naszego ciała

Mata do ćwiczeń z pewnością się przyda

Nie będzie to przesada jeśli powiemy, że w przypadku treningów fat burning mata do ćwiczeń jest wręcz niezbędna. Polecamy ten model: http://www.sissel.com.pl/sissel-gym-mat-180-x-60-x-1-5-cm-w-pudelku.html. Tu w grę wchodzą przede wszystkim różne pozycje w jakich musimy wykonać sam trening. Zatem konieczna jest nie tylko koordynacja ruchowa, ale i maksymalna stabilizacja. Dobra mata więc sprawi, że nie tylko się nie poślizgniemy, ale nasze ciało zostanie ochronione przed otarciami. Dobrą matę do ćwiczeń kupisz zarówno w każdym sklepie z akcesoriami do ćwiczeń, jak i w sklepach on – line, gdzie wiele z nich specjalizuje się właśnie w produkcji mat do ćwiczeń.

Parę słów o samych właściwościach mat

Czyli co zrobić, aby były najwyższej jakości, a dodatkowo łatwe w utrzymaniu. Tu mamy wybór – maty gładkie, lub chropowate. W przypadku tych pierwszych zdecydowanie łatwiejsze jest czyszczenie, oraz transport. Maty chropowate natomiast z reguły zapewniają zdecydowanie lepszą przyczepność. W związku z tym każdy klient indywidualnie powinien wybrać odpowiednią matę dla siebie. Maty do fat burning oprócz tego, że są przydatne, to jeszcze wygodne, dzięki czemu sam trening staje się jeszcze bardziej komfortowy.

By: admin