Wszystko na temat treningu brzucha

Półpiłka do ćwiczeń – czy warto?

Półpiłka do ćwiczeń - czy warto?

Podejmując się aktywności fizycznej zazwyczaj chcemy zgubić kilka zbędnych kilogramów. Nie zapominajmy jednak o wzmocnieniu naszych mięśni, w tym mięśni kręgosłupa, a także poprawie równowagi i koordynacji ruchowej. Dzięki temu cały nasz organizm nabierze odporności i wytrzymałości.

Same ćwiczenie na sali fitness to nie tylko ich odpowiedni dobór i częstotliwość, ale i akcesoria którymi się wspomagamy. Jeśli chodzi o wyżej wspomnianą równowagę i koordynacje ruchową tu pomocna okaże się półpiłka do ćwiczeń.

Półpiłka do ćwiczeń – co to jest?

Półpiłka do ćwiczeń inaczej nazywana jako bosu to piłka, która służy przede wszystkim do treningu równowagi ciała. Jak sama nazwa wskazuje wyglądem przypomina przeciętą na pół, dużą, gumową piłkę. Sama półpiłka ma dwie części. Jedna, gumowa wymusza np. napięcie mięśni nóg, brzucha i pleców, dzięki czemu poprawiamy równowagę. Druga część natomiast to twarda podstawa na której można pracować np. nad siłą ramion.

Co daje półpiłka?

Jak już wyżej zostało wspomniane trenuje równowagę i koordynacje, a wszystko dzięki temu, że ciało na niej nieustannie balansuje. Dzięki ćwiczeniom na tej piłce poprawia się nasz refleks. Wzmacnia się cały organizm, a dodatkowo gubimy zbędne kilogramy. Ćwiczenia na półpiłce zmniejszają ryzyko schorzeń kręgosłupa, w tym wad podstawy. Same treningu uelastyczniają kręgosłup.

Półpiłka – dodatkowe zalety

Z półpiłki korzysta się zarówno na sali fitness, jak i szkole, czy w domu. Ćwiczenia z bosu często zalecane są przez fizjoterapeutów jako dodatkowa forma rehabilitacji. Z półpiłki do ćwiczeń chętnie korzystają również sportowcy takich jak narty, snowboard, czy tenis w celu poprawy równowagi ciała. Same ćwiczenia z bosu mogą być bardzo kreatywne. Przede wszystkim na półpiłce można nie tylko stać, ale i leżeć, biegać, czy klęczeć. Co ważne stopień trudności treningów zależny jest od szybkości z jaką są wykonane. W wielu klubach fitness, zwłaszcza w zajęciach grupowych treningi z półpiłką wykonuje się do muzyki z użyciem elementów choreograficznych. Dla panów zalecane są ćwiczenia z półpiłką w celu zwiększenia masy mięśniowej.

Gdzie można ją kupić?

Zarówno w sklepach z asortymentem do rehabilitacji, jak i z akcesoriami do fitness. Sam koszt takiej półpiłki jest niestety dość wysoki. Cena jednej z nich to ok. 300 zł. Warto więc ceny porównać w licznych sklepach internetowych specjalizujących się w produkcji półpiłek. Tam również można je kupić.

By: admin