Wszystko na temat treningu brzucha

5 najlepszych piosenek do treningu zumby

Do jakiej muzyki najlepiej ćwiczyć zumbę? Oczywiście, do tej, która cechuje się temperamentem i charakterem. Jeśli piosenka jest odpowiednia mamy po prostu więcej energii do tańca i ćwiczeń. Zapraszamy do zapoznania się z listą pięciu najlepszych piosenek do zumby.

Muzyka w fitnessie

Muzyka w sporcie jakim jest fitness jest uznana za jeden z najważniejszych i niemal nieodłącznych elementów. Rumba to styl tańca a zarazem ćwiczeń fizycznych, które zostały opracowane przez Kolumbijczyka Alberto Pereza. Taniec stanowi więc połączenie różnorodnych styli między innymi mambo, hip – hopu, salsy, a także elementów sztuk walki. W zumbie można więc znakomicie przemycić elementy aerobiku i ćwiczeń siłowych. Im lepsza muzyka, tym nasz trening jest przyjemniejszy a zarazem bardziej efektywny.

5 najlepszych piosenek do zumby

„Pégate” Ricky Martin

Pomimo, że o samym Rickym Martinie obecnie niewiele się mówi w Polsce, to jednak jego przeboje pozostają niezapomniane. Ta muzyka jest idealna dla osób, które tańczą rumbę. Sam Ricky w piosence przekazuje słowa, że tańcem można naprawić wszystko.

“Sexy and I know it” LMFAO

“Sexy and I know it” LMFAO to utwór który zadebiutował w 2011 roku, lecz po dziś dzień ma ogromną ilość fanów i zwolenników. Nic w tym dziwnego, że świetnie nadaje się do zumby ponieważ rytmy same poruszają do tańca.

 „Waka Waka” Shakira

Nie można zapomnieć o Shakirze, która bez wątpienia ma nieposkromiony temperament. Do tego utworu tańczą młodzi, dzieci i starzy.

„Talk that talk” Rihanna

Talk that talk a także Umbrella to utwory, które porwią Cię do tańca nawet jeśli tego nie chcesz. W tej muzyce po godzinie tremningu stracisz nawet 400 kalorii.

„Shake Senora” Pitbull

Piosenka jest eksperymentem z latynoskimi rytmami, a jednak mimo, że powstała przez przypadek, to jednak świetnie się sprawdza w klubach zumby. Do tej muzyki będziesz poruszać całym ciałem.

 

By: Aneta R.