Wszystko na temat treningu brzucha

Pilates z piłką

pilates

Pilates to znakomity system ćwiczeń, dzięki któremu rozciągniemy mięśnie, wzmocnimy je a także zredukujemy napięcie. Dodatkowo regularne ćwiczenia z piłką do pilatesu sprawią, że będziemy cieszyć się z pięknej i smukłej sylwetki, a także nie będziemy cierpieć na żadne bóle kręgosłupa. Oczywiście pilates wymaga precyzji w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń, dlatego czasem piłka może być utrudnieniem w ćwiczeniach, ale efekty są naprawdę doskonałe i szybko widoczne.

Pilates z piłką na brzuch

Dzięki piłce możemy nie tylko wzmocnić mięśnie kręgosłupa, ale również ćwiczyć mięśnie brzucha. Jeżeli odpowiednio poruszamy się na piłce możemy szybko wzmocnić mięśnie brzucha. Najlepiej więc jest usiąść wygodnie na piłce i szeroko rozstawić nogi. Istotne jest to, aby nogi stabilnie opierały się na podłodze i nie ślizgały się po niej. Dla lepszego komfortu można położyć także matę. W takiej pozycji należy wciągnąć brzuch i zacząć powoli zacząć poruszać biodrami w lewo, a następnie w prawo. Aby ćwiczenie było prawidłowo wykonane biodra, tułów i głowa muszą pozostać nieruchome. Trzeba również siedzieć w prostej pozycji. Tego typu powtórzeń należy wykonać dziesięć razy.

Piłka pomoże nam również w wykonywaniu brzuszków. Siadamy tak samo jak w poprzednim ćwiczeniu. Stopami odchodzimy kilka kroczków, przez co nieco zjeżdżamy z piłki, w taki sposób abyśmy opierali się o nią odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Ćwiczenie powtarzamy w trzech seriach po 15 razy. Więcej ćwiczeń odnajdziesz w PORADNIKU.

Piłka do pilatesu na zdrowy kręgosłup

Piłka do pilates to jednak najlepsza propozycja dla tych osób, które chcą zadbać o swój kręgosłup, zapobiec chorobom a także wystrzec się bólu i dyskomfortu. W tym ćwiczeniu klękamy przed piłką i opieramy o nią brzuch. Toczymy piłkę w taki sposób, aby dłonie dotykały podłogi. Kręgosłup w czasie wykonywania ćwiczenia musi być prosty. W tej pozycji należy wytrzymać kilka sekund. W kolejnym ćwiczeniu również klękamy przed piłką jednak przesuwamy się nieco bliżej niej. Łokcie opieramy o podłogę. W tej pozycji w czasie wdechu przyciągamy kolana do klatki piersiowej, a jednocześnie toczymy piłkę. W czasie wydechu powracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy dziesięć razy.

By: Aneta R.