Wszystko na temat treningu brzucha

Wiele osób narzeka na dolegliwości kręgosłupa w karku lub w rejonie barków. Najczęstszym przyczynkiem do ich pojawiania się są niewłaściwe postawy przyjmowane w trakcie wykonywania codziennych czynności, jak również złe ułożenie głowy podczas snu. Na wszystkie te choroby może pomóc poduszka ortopedyczna.poduszka ze szwecji

Czym jest poduszka terapeutyczna?

Mówiąc w skrócie jest to wyjątkowo wyprofilowana poduszka, posiadająca wybrzuszenie w miejscu, gdzie będzie leżeć na niej nasza szyja. Jej kształt został wymyślony po myśli z eksperymentami prowadzonymi w czasie stu lat przez specjalistów z dziedziny snu. Przez to jej profil doskonale dostosowuje się w kształt, jaki musi przybrać nasz kręgosłup w czasie wypoczynku. Rozwiązanie takie pomaga wypocząć mięśniom w rejonie szyi, ułatwiając ich odpoczynek. Tradycyjna poduszka powoduje napięcie owych mięśni i ich nieustaną pracę w czasie nocnego snu, przez co nie mogą odpocząć. Jeśli będziemy codziennie korzystać z poduszki ortopedycznej, bardzo szybko zauważymy dużą zmianę naszego komfortu oraz zdrowia – męczące bóle w okolicach szyi powinny zniknąć już po kilku dobach.

Dla kogo stworzone są poduszki ortopedyczne?

Tak naprawdę każdy może ich używać, nawet zapobiegawczo, aby dbać o swój kark. Dodatkowo polecane są często wszystkim ludziom, ciepiącym na powszechne choroby kręgosłupa.
Kluczowa jest z całą pewnością profilaktyka – pacjenci wykorzystujący poduszki ortopedyczne z pewnością będą mniej narażone na wyżej wymienione dolegliwości a także ich wypoczynek będzie dużo lepszy oraz bardziej komfortowy.

By: admin