Wszystko na temat treningu brzucha

Kiedy zacząć używać poduszki ciążowej?

Kiedy zacząć używać poduszki ciążowej?

Poduszki ciążowe są produktem, który kobietom oczekującym swojego potomstwa znacząco ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Najbardziej wskazane jest sięgnięcie po nie w trzecim trymestrze ciąży, kiedy brzuch jest już sporych rozmiarów i stanowi duże obciążenie. Pojawiają się także bóle pleców, zmęczenie oraz bóle nóg. Sięgnięcie po owe poduszki dopiero w momencie, w którym pojawiają się owe dolegliwości może być nieco spóźnione. Tak naprawdę bowiem specjaliści zalecają, aby po tego rodzaju produkt sięgnąć już w momencie, w którym dana kobieta ma świadomość swojej ciąży.

Warto jest zastosować taką poduszkę zanim pojawią się jakiekolwiek bólowe dolegliwości, aby po prostu wcale ich nie doświadczać. Istotnym elementem jest także dobór odpowiedniego kształtu takiej poduszki przeznaczonej dla kobiet w ciąży.

Rodzaje poduszek dla kobiet w ciąży

W sklepach medycznych dostępnych jest bardzo wiele różnych poduszek przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Najbardziej popularnymi poduszkami są te w kształcie litery E, w kształcie litery U, litery J, C czy też w kształcie cyfry 9 oraz 7. Te rodzaje kształtów poduszek najbardziej efektywnie pomagają zapobiegać bólom pleców oraz kompleksowo zapewniają właściwe podparcie w każdym elemencie, w każdym newralgicznym miejscu ciała kobiety. Istotne jest na pewno to, aby dana poduszka była kupowana w profesjonalnym sklepie medycznym, w którym klient ma gwarancję najwyższej jakości, gwarancję bezpieczeństwa stosowania jak i pełnej skuteczności.

Poduszki ciążowe są unikalne zarówno ze względu na kształt jak i ze względu na materiał, z którego zostały one wykonane. Jest to specjalistyczna pianka poliuretanowa, która wykazuje wysoki stopień sprężystości i idealnie wpasowuje się do kształtu ciała danej kobiety.

Poduszki ciążowe – efekty działania

Poduszki ciążowe, ich stosowanie wiąże się z konkretnymi korzyściami dla zdrowia i dobrego samopoczucia kobiety w ciąży. O jakich korzyściach w szczególności jest mowa? Wskazać należy na:

  • – zlikwidowanie uporczywych bólów kręgosłupa
  • – likwidacja bólu oraz obrzęku nóg
  • – likwidacja bólu karku
  • – możliwość zapewnienia sobie dobrej dawki zdrowego snu
  • – możliwość zapewnienia sobie właściwej jakości wypoczynku

Poduszki ciążowe świetnie sprawdzają się nie tylko w okresie ciąży, ale jednocześnie też są one niezastąpione w trakcie karmienia piersią. Dają one bowiem właściwe podparcie ciała, a tym samym wygodną pozycję w trakcie karmienia. W tej pozycji można przebywać w dosyć sporym czasie, a tym samym dziecko i matka mają zapewniony pełen komfort.

Poduszki dla ciężarnych to opłacalny wydatek, który bardzo szybko pozwala odczuć wyraźne zdrowotne korzyści kobiecie w ciąży. Problem pojawiającego się bólu pleców jest w tym czasie dosyć powszechny, a tym samym nie można przechodzić obok niego obojętnie, a warto jest poczynić pewne kroki mające na celu uniknięcie niepotrzebnego bólu, niepotrzebnych napięć. Po te produkty warto jest sięgnąć jak najwcześniej, aby uniknąć tego, co jest bardzo nieprzyjemne.

By: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *