Wszystko na temat treningu brzucha

Zioła w ciąży – czy można je stosować?

zioła w ciąży

Ciąża jest radosnym okresem, w którym jednak kobiecy organizm potrafi zadziałać w sposób niestandardowy. Jednocześnie też w tym czasie możemy mieć do czynienia z pojawieniem się różnego rodzaju dolegliwości, z którymi wcześniej zupełnie się nie zetknęliśmy. Każda taka dolegliwość oczywiście powinna być konsultowana z lekarzem prowadzącym ciążę.

Czy zioła są bezpieczne w ciąży?

Podobnie ma się kwestia stosowania różnych preparatów w tym czasie. Dla wielu kobiet bardzo istotnym pytaniem zadawanym w trakcie ciąży jest to czy można w tym okresie spożywać zioła. Mowa jest przede wszystkim o tym, iż jeśli kobieta przed ciążą ziół nie przyjmowała, to nie powinna tego zwyczaju wprowadzać w momencie, w którym owa ciąża już jest. Powodem do takiego działania jest fakt, iż niektóre zioła mogą powodować reakcje alergiczne, co mogłoby z kolei niekorzystnie wpłynąć na rozwijające się dziecko. Z drugiej strony zioła mogą spowodować, że różnorodne dolegliwości będą znacznie mniej odczuwalne lub też nie będą wcale odczuwalne.

Uzgodnij z lekarzem przyjmowanie ziół

Dlatego też zioła w okresie ciąży warto wprowadzić w codzienne zwyczaje, aczkolwiek tenże fakt powinien być uzgodniony z lekarzem. W trakcie ciąży można spożywać zioła w postaci naparów, które kobieta będzie wypijać dwa do trzech razy w ciągu dnia. Dobrodziejstwo ziół przejawia się bowiem w tym, że zawierają one w sobie bardzo dużą ilość różnorodnych witamin, minerałów oraz innych dobroczynnych składników jak alkaloidy, fenole i flawonoidy. Oczywiście nie chodzi o to, aby przyjmować jakiekolwiek zioła, ale bardzo konkretne, które faktycznie będą dla kobiety w ciąży bezpieczne. Mowa jest o dosyć znanych ziołach, które możemy spotkać przy naszych domach, na polach, łąkach, ale które również możemy zakupić w sklepie zielarskim oraz w aptece.

Jakie zioła można stosować w ciąży?

Na pewno bardzo dobrym wyborem jest postawienie na pokrzywę. Te zioło posiada w sobie wiele żelaza i wapnia, dzięki czemu można chociażby skutecznie zapobiegać anemii. W trakcie ciąży anemia byłaby zdecydowanie nie wskazana. Pokrzywa ponadto również wpływa przeciwbiegunkowo i dlatego też właśnie w okresie ciąży jest ona wskazana. Pokrzywa nie jest jedynym ziołem, po które warto sięgać w okresie ciąży. Na pewno można tutaj wskazać również na stosowanie naparów z rumianku, na stosowanie imbiru, który mamy dostępny w sklepach spożywczych. Rumianek jest wskazany w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pojawieniem się dolegliwości związanych z trawieniem jak również rumianek zapobiega powstawaniu wzdęć.

Co może dać nam imbir?

Znany z tego, że wspomaga on naszą odporność, ale w ciąży ma on szczególne znaczenie. Chodzi mianowicie o to, że imbir może znacząco zmniejszyć poranne nudności, a poza tym uważa się, że owa roślina także w dużym stopniu wpływa na zmniejszenie ryzyka związanego z wystąpieniem poronienia. Tak więc świat ziół ma bardzo wiele do zaproponowania każdemu, w tym właśnie kobietom w ciąży i warto jest tym samym po owe produkty naturalne codziennie sięgać. Podkreślimy jednak jeszcze raz, że przyjmowanie ziół należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *