Wszystko na temat treningu brzucha

Problemy z hormonami

hormony

Przychodzi taki moment w życiu człowieka, a tak w zasadzie to należy mówić o momentach, w których dokonują się zmiany w gospodarce hormonalnej. Mówimy tutaj o okresie nastoletnim, a poza tym również o okresie menopauzy oraz andropauzy. Ten drugi czas zazwyczaj pojawia się po czterdziestym roku życia.

Hormony a funkcjonowanie organizmu

Hormony są potrzebne każdemu człowiekowi, regulują one bardzo wiele różnych funkcji tego organizmu, ale mogą także być źródłem bardzo wielu problemów i złego samopoczucia. Towarzyszą nam one przez całe życie, aczkolwiek równocześnie też nieraz możemy mieć do czynienia ze zjawiskiem niewłaściwej gospodarki hormonalnej. Wykrycie tych nieprawidłowości nie jest łatwe i wiele osób dosyć późno trafia do odpowiedniego gabinetu lekarskiego. Warto nadmienić, że głównym organem związanym z owymi hormonami, z ich wydzielaniem, jest tarczyca. Jej dysfunkcje są bardzo uciążliwe, a niestety to zjawisko dotyczy coraz większej ilości osób.

Jak zapewnić odpowiedni poziom hormonów?

Można w pewien sposób na to wpłynąć dbając o zdrową dietę, o zdrowy tryb życia, w którym nie brakuje aktywności fizycznej, czasu na relaks, odpoczynek i przyjemności. Oczywiście jeśli mamy do czynienia z jakimiś problemami, z jakimiś niepokojącymi objawami, to powinniśmy bezwzględnie udać się do lekarza. Ten powinien nas skierować do gabinetu endokrynologicznego. Im wcześniej wykonane zostaną odpowiednie badania i podjęte zostanie leczenie, tym łatwiej nam będzie wyjść na prostą i odzyskać równowagę hormonalną. Niewątpliwie najlepiej wiedzą o tym osoby, które miały okazję już z tym problemem się borykać.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *