Wszystko na temat treningu brzucha

Siemię lniane i jego właściwości

siemię lniane

Siemię lniane jest znane niemalże od zawsze. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak dobroczynne moce ukryte są w tym produkcie. Siemię lniane to maleńkie ziarenko lnu. Zawiera w sobie wiele składników, dzięki którym właśnie jest ono takie cenne. Mowa jest o dużej zawartości błonnika, mowa jest także o lignanach oraz kwasach tłuszczowych omega-3. Poza tym w siemieniu lnianym mamy obecnych wiele różnych witamin. Mowa jest o ryboflawinie, niacynie, witaminach B6, E, K czy też o kwasie foliowym.

Siemię lniane a zdrowie

Siemię lniane jest produktem, który wpływa na wiele różnych aspektów związanych ze zdrowiem. Przede wszystkim wskażemy na obniżanie poziomu cholesterolu. W związku z tym, że wielu z nas cierpi w związku z podwyższonym poziomem cholesterolu, to  picie siemienia jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Kolejnym z aspektów jest w tym miejscu ochrona układu pokarmowego. Siemię lniane jest jednym z najlepszych składników, na jaki możemy sobie pozwolić. To nie wszystko. Warto także wskazać na taki aspekt jak wspomaganie ochrony przed nowotworami hormonozależnymi, jak wspomaganie utraty masy ciała poprzez to, że zapewnia nam uczucie sytości. Dzięki regularnemu spożywaniu siemienia lnianego możemy mówić o lepszym wyglądzie skóry oraz włosów. To aspekt, który zwłaszcza jest odnoszony do kobiet.

Czy są jakieś skutki uboczne spożywania siemienia lnianego? W pewnych sytuacjach można mówić o wzdęciach, zaparciach, biegunce oraz innych dolegliwościach związanych z układem pokarmowym, ale nie występuje to często.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *