Wszystko na temat treningu brzucha

Dieta pudełkowa? Uważaj na szkodliwy plastik!

Dieta pudełkowa? Uważaj na szkodliwy plastik!

Dieta pudełkowa to prawdziwy przełom w dziedzinie odżywiania się i coraz modniejszy sposób dbania o zdrowie. Wśród zalet tej metody można wymienić przede wszystkim oszczędność czasu, łatwość w dobraniu jadłospisu oraz wygodę. A co z wadami tej metody?

Uważaj na plastik!

Dieta pudełkowa zawładnęła szybko mediami społecznościami i stała się bardzo popularnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają dużo czasu na gotowane, a chcą się odżywiać zdrowo. Dietę pudełkową możemy realizować samodzielnie, gotując co kilka dni posiłki i przechowując je w lodówce w specjalnych lunchboxach lub we współpracy z firmą dietetyczną, która zadba o to, by nam dostarczać regularnie artykuły spożywcze. W obu przypadkach, aby przechowywać i transportować jedzenie, używa się specjalnych, jednorazowych pojemników zawierających niestety szkodliwy plastik. Udowodniono, że do produkcji plastikowych opakowań używane są substancje, które niekorzystnie działają na nasze zdrowie. Takie plastyfikatory jak ftalany, czy Bisfenol A mogą prowadzić do otyłości, zaburzać pracę hormonów (np. tarczycy) i zwiększać ryzyko zachowań na nowotwory.

Ich przenikanie z opakowań do artykułów spożywczych, to problem, który dotyczy nie tylko jedzenia przechowywanego w lunchboxach, ale i również wody podawanej w plastikowych butelkach. Aby zminimalizować to zagrożenie, powinno się przechowywać jedzenie w plastikowych opakowaniach możliwie jak najkrócej i nie podgrzewać ich w takiej formie w mikrofalówce. Można również zainwestować w opakowania innego rodzaju niż te ze szkodliwego plastiku.

Zainwestuj w ekologiczne opakowania!

Dobierając opakowania do swoich produktów, lepiej inwestować w nietoksyczne pudełka, które powstają w sposób ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Tektura, z której są wykonane pudełka, sama w sobie jest nieszkodliwa, jest surowcem wtórnym i łatwo się rozkłada, warto zwrócić na to uwagę, wybierając firmę, której chcemy zlecić wykonanie opakowań. Do przewozu i transportu dużej ilości artykułów spożywczych doskonale sprawdzą się niestandardowe opakowania (z języka francuskiego packaging personnalisé).

Dieta pudełkowa to prawdziwy przełom w odżywianiu, jednak nie należy zapominać o własnym zdrowiu! Dania można przygotować wcześniej, spakować w nietoksyczne pudełka i wziąć ze sobą do pracy, na uczelnię lub na wyjazd. Takie opakowanie nie tylko zapewni długotrwałą świeżość, ale i ma znaczenie reklamowe. Dzięki specjalnym nadrukom na torbach i pudełkach możesz skutecznie promować wizerunek swojej firmy, zanim jeszcze Klient otworzy upragnioną dostawę! Wzór opakowań możesz wybrać, korzystając ze specjalnego katalogu lub zaprojektować swoją reklamę we współpracy z najlepszymi specjalistami!

By: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *