Wszystko na temat treningu brzucha

Opakowania kartonowe – czy twój catering dietetyczny jest eko?

Opakowania kartonowe - czy twój catering dietetyczny jest eko?

Catering dietetyczny to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, aby zadbać o swoją sylwetkę, aby móc skutecznie się odchudzić. Oferta cateringu dietetycznego jest na rynku bardzo szeroka. Aby móc mówić o sprawnym działaniu tego rodzaju działalności, ważnym elementem jest zestawienie ze sobą kilku istotnych elementów. Mowa jest mianowicie o odpowiednim menu, o konsultacjach z dietetykiem, o odpowiednim zapleczu pozwalającym przygotowywać dietetyczne posiłki, o właściwym transporcie jak również o odpowiednich opakowaniach, dzięki którym możliwe jest dostarczanie do klienta odpowiedniej jakości posiłków.

Eko- pudełka

Istnieje pewien trend na rozwiązania ekologiczne. Ów trend nie wynika tylko i wyłącznie z mody, ale z pewnej konieczności. W cateringu dietetycznym preferuje się pudełka z tektury. Tym samym wyparte zostały opakowania z polistyrenu czy też opakowania wykonane z innych tworzyw sztucznych, które trudno uznać za ekologiczne. W cateringu dietetycznym jak i w każdym rodzaju cateringu mamy do czynienia z preferowaniem opakowań kartonowych. Jest to rozwiązanie jak najbardziej zgodne z obowiązującymi normami ekologicznymi. Pudełka kartonowe pozwalają na:

  • – zachowanie pełnej świeżości posiłków,
  • – zachowanie odpowiedniej temperatury poszczególnych posiłków,
  • – wielokrotne wykorzystanie opakowań kartonowych – przekazywane są one do procesu recyklingu.

Opakowania kartonowe są stosunkowo tanie, a tym samym nie podnoszą mocno kosztów związanych z przygotowaniem cateringu dietetycznego. Ich różnorodność pozwala na umieszczenie w nich różnego rodzaju posiłków o różnej wielkości oraz różnych ich rodzajów. Pudełka kartonowe wykonywane są zazwyczaj z tektury falistej. Dzięki temu są one bardzo wytrzymałe i pozwalają na zachowanie odpowiedniego kształtu także po włożeniu do nich poszczególnych składników danego posiłku.

Pudełka kartonowe w cateringu dietetycznym to najbardziej powszechne rozwiązanie, które jest oczywiście jak najbardziej ekologiczne. Nawet, jeśli takie opakowanie trafi na wysypisko odpadów, czas jego rozkładu nie jest długi. Większość opakowań kartonowych trafia oczywiście do ponownego wykorzystania, a tym samym do środowiska nie trafia nic, co mogłoby stanowić dla niego jakiekolwiek zagrożenie. Najważniejszym elementem w cateringu dietetycznym jest oczywiście wysoka jakość posiłków.

Niemniej jednak odpowiednie opakowania również są bardzo istotne. Dlatego też bardzo ważne jest sięganie po surowce wtórne, a makulatura (opakowania kartonowe) takim surowcem jest.

Wpis powstał we współpracy z firmą https://packhelp.es.

By: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *