Wszystko na temat treningu brzucha

Posiłki na zamówienie – dietetyczny catering, czyli dieta pudełkowa

Posiłki na zamówienie – dietetyczny catering, czyli dieta pudełkowa

Jedzenie to przyjemność. Sięganie po to, co tylko smaczne, bardzo często prowadzi jednakże do złego samopoczucia oraz rozwoju różnych chorób. Spożywanie zbyt dużej ilości fast foodów, jedzenia niskiej jakości ma bezpośrednie przełożenie na gorsze samopoczucie, ociężałość, na zwiększone ryzyko chorób związanych z układem krążenia. Na dłuższą metę takie podejście do kwestii żywieniowych stanowi zagrożenie dla życia oraz zdrowia człowieka. Dlatego też coraz większa grupa osób decyduje się na skorzystanie z czegoś takiego jak catering dietetyczny.

Catering zdrowia

Przede wszystkim catering dietetyczny, który jest także nazywany dietą pudełkową, to posiłki zbilansowane, zdrowe, bogate w różne składniki odżywcze. Są to posiłki, w których nie brakuje żadnego ważnego składnika odżywczego, w których każdy z owych składników znajduje się w odpowiednich ilościach. Dieta pudełkowa nie jest czymś tworzonym automatycznie, taśmowo. Są to posiłki przygotowywane w sposób indywidualny, przygotowywane bezpośrednio pod konkretne zamówienie. Istotnym elementem w prowadzeniu usług cateringu dietetycznego jest zatrudnienie profesjonalnego dietetyka. W przeciwnym razie trudno będzie zapewnić kompleksowość poszczególnych posiłków i z pewnością nie będą one spełniały swojej roli. Dlatego też oprócz kucharza, zaopatrzeniowca oraz dostawcy diety pudełkowej, bardzo ważną osobą jest ów dietetyk.

Na cały dzień

Dieta pudełkowa jest dosyć specyficzna. Do klienta od razu dostarczane są posiłki na cały dzień. Tym samym dostarczanych jest do niego pięć posiłków każdego dnia. Jedynym wymogiem może być tutaj konieczność podgrzania danego posiłku, aczkolwiek nie w każdym przypadku. Catering dietetyczny ma kolejny wymóg do spełnienia. Chodzi mianowicie o to, aby dostarczyć klientowi poszczególne posiłki w odpowiedniej formie i w odpowiednich opakowaniach. Z uwagi na to, że miesięczny koszt takiej diety oscyluje wokół kwoty 300 do 350 złotych, to tym samym, aby mocno nie zwiększać jeszcze owych kosztów, stosowane są spersonalizowane opakowania kartonowe (z niem. faltkarton). Owe opakowania są szeroko dostępne w hurtowniach, a tym samym ich zamówienie, ich zakup nie jest niczym trudnym. Jednocześnie też istnieje możliwość zamówienia oraz wykorzystywania opakowań zamówionych w drukarni i posiadających logo firmy cateringowej. Opakowania owe są;

  • – bardzo praktyczne
  • – tanie
  • – ekologiczne
  • – wygodne dla dostawcy i dla klienta

Dieta pudełkowa to sposób na bardzo opłacalny biznes. Z drugiej strony jest to także sposób na to, aby właściwie zadbać o swoje zdrowie wśród codziennego zagonienia i bardzo wielu obowiązków. Odżywianie jest czymś kluczowym i jeśli w tymże aspekcie cokolwiek będzie szwankowało, to człowiek utraci to, co jest najważniejsze, czyli własne zdrowie. Dieta pudełkowa jest optymalnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie ma mowy o samodzielnym przygotowywaniu codziennych posiłków. Tymczasem z taką sytuacją mamy do czynienia znacznie częściej i jest to zbyt powszechna sytuacja.

By: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *